Bundesliga: Gulácsi lenullázta a Dortmundot, nyert az RB Leipzig

2016.09.10. 20:34
Lipcsei mámor: bravúros 1–0 a BVB ellen (Fotó: Reuters)
Története első hazai élvonalbeli mérkőzésén bravúros, 1–0-s győzelmet aratott a Gulácsi Péterrel a kapuban felálló RB Leipzig a Borussia Dortmund ellen.

Sokáig úgy tűnt, hogy „csak” nagyon jó estéje lesz a lipcseieknek a Dortmund ellen, hogy aztán a csereként beállt Naby Keita tökéletest varázsoljon belőle: a guineai válogatott légiós a 89. percben egy jobb oldali akció és Oliver Burke beadása után halálpontos lövést zúdított a bal fölsőbe, eldöntve a találkozót. Keita öt perccel korábban állt csak be...

Az RB Leipzig addig is stabilan futballozott, és ha kellett – néha kellett –, akkor Gulácsi Péternek szerencséje is volt. A 83. percben André Schürrle lövésénél a léc segített a magyar kapusnak, a mérkőzés utolsó helyzeténél pedig hiába emelte át Adrián Ramos a kapujából kirontó Gulácsit, a visszafutó Marvin Compper menteni tudott a kapu torkából. Persze a lipcseieknek voltak lehetőségei is, már a vezető gól megszerzése előtt is többször közel jártak a gólhoz.

A Red Bull támogatta, feltétlen népszerűségnek éppen nem örvendő RB Leipziggel együtt csak öt csapat maradt veretlen két forduló után a Bundesligában (hatodikként a vasárnap játszó Hoffenheim még csatlakozhat), a lipcseiek az 5. helyen állnak. A Bayern München és a Hertha BSC százszázalékos, a tabellát a rekordbajnok vezeti.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
RB Leipzig–Dortmund 1–0
(N. Keita 89.)
KORÁBBAN

Leverkusen–Hamburg 3–1 (Pohjanpalo 79., 91., 94., ill. Wood 58.)
Wolfsburg–Köln 0–0
Ingolstadt–Hertha BSC 0–2 (Ibisevic 8., Schieber 86.)
Darmstadt–Eintracht Frankfurt 1–0 (Sirigu 90.)
Freiburg–Mönchengladbach 3–1 (Philipp 54., 85., N. Petersen 88. – 11-esből, ill. T. Hazard 35.)

1. Bayern München 2 2 8–0 +8 6
2. Hertha 2 2 4–1 +3 6
3. Wolfsburg 2 1 1 2–0 +2 4
3. 1. FC Köln 2 1 1 2–0 +2 4
5. RB Leipzig 2 1 1 3–2 +1 4
6. Freiburg 2 1 1 4–3 +1 3
6. Bayer Leverkusen 2 1 1 4–3 +1 3
8. Borussia Dortmund 2 1 1 2–2 0 3