Összesítésben 13–0! Az idényben másodszor is kiütötte az RB Leipzig a Mainzot

K. T. I.K. T. I.
2020.05.24. 15:16
Timo Werner és a Leipzig nagyot játszott a Mainz otthonában (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig kiütéses, 5–0-s sikert ért el a Mainz otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Mainz–RB Leipzig 05 (Werner 11., 48., 75., Poulsen 23., Sabitzer 36.)

Hiába fogadkozott az FSV Mainz, hogy az őszi, történelmi, 8–0-s vereségért ezúttal visszavág a Leipzignek – a nemes bosszúból nem lett semmi. Sőt, éppen csak megúszta a hasonló méretű kiütést a Szalai Ádámot nélkülöző hazai csapat.

A lendületesen kezdő lipcseiek már a 11. percben megszerezték a vezetést, Timo Werner idénybeli 22. találatával adta meg a mérkőzés alaphangját – egyúttal új egyéni csúcsot állított fel Bundesliga-karrierjében (0–1). Nem sokkal később Yussuf Poulsen duplázta meg a vendégelőnyt (0–2).

A Mainz továbbra is csak nyomozta a labdát, míg a Leipzig sorra dolgozta ki az ígéretesebbnél ígéretesebb lehetőségeket. Hiába mutatott be több bravúrt is Florian Müller, a 36. percben egészen komikus körülmények után harmadszor is a hálójából kellett kiszedje a labdát. Ezúttal Marcel Sabitzer fejezte be pontosan a lipcsei akciót (0–3).

A fordulás után sem tudta megváltoztatni a mérkőzés menetét a Mainz. Pedig az első pillanatokban kifejezetten letámadta ellenfelét, és két helyzetet is kialakított gyorsan. Ám gólt ismét a vendégcsapat szerzett, Kevin Kampl remek egyéni megoldása és Christopher Nkunku sarkazós passza után újfent Werner volt a befejezőember (0–4).

Néhány perccel később Kampl maga is bevette a kaput egy átlövéssel, ám ezt a játékvezető, a lesre futó Poulsen helyezkedése miatt nem adta meg. A Mainz viszont így sem úszta meg néggyel, a 75. minutumban, gyorsan elvégzett szabadrúgás után Werner állította be az 5–0-s – a helyzetek száma alapján a hazaiakra nézve még így is hízelgő – végeredményt.

Magyar szempontból egyáltalán nem mellékes, hogy Willi Orbán 207 nappal térdsérülése után végre visszatérhetett a pályára. A Leipzig csapatkapitánya a 60. percben állt be csereként, és több remek szerelést is bemutatott a neki jutó fél órában.

A Leipzig színeiben (és pályafutása egészét is tekintve) a 125. Bundesliga-bajnokiját teljesítő Gulácsi Péternek két-három védésen kívül nem volt dolga, igazán nagy bravúrt pedig egyszer sem kellett bemutatnia.

A TALÁLKOZÓ SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSE, BENNE A LEIPZIG ÖT GÓLJÁVAL ITT!

27. FORDULÓ
KORÁBBAN
Schalke–Augsburg 0–3
(Löwen 6., Sarenren Bazee 76., Córdova 91.)
KÉSŐBB
18.00: 1. FCKöln–Fortuna Düsseldorf (Tv: Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bayern München–Eintracht Frankfurt 5–2(Goretzka 17., Th. Müller 41., Lewandowski 47., A. Davies 61., Hinteregger 74. – öngól, ill. Hinteregger 52., 55.)
Freiburg–Werder Bremen 0–1
(Bittencourt 19.)

BorussiaMönchengladbach–Bayer Leverkusen 1–3
(Thuram 52., ill. Havertz 7., 58. – a másodikat 11-esből, S. Bender 81.)

Paderborn–Hoffenheim 1–1
(Srbeny 9., ill. Skov 4.)

Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–2 (Raphaël Guerreiro 32., Hakimi 78.)

PÉNTEKEN

Hertha BSC–Union Berlin 4–0 (Ibisevic 51., Lukébakio 52., Cunha 61., Boyata 77.)

1. Bayern München 27 19 4 4 80–28 +52 61
2. Borussia Dortmund 27 17 6 4 74–33 +41 57
3. RB Leipzig 27 15 9 3 68–27 +41 54
4. Bayer Leverkusen 27 16 5 6 52–32 +20 53
5. Mönchengladbach 27 16 4 7 53–34 +19 52
6. Wolfsburg 27 10 9 8 36–33 +3 39
7. Freiburg 27 10 7 10 35–37 –2 37
8. Schalke 27 9 10 8 33–43 –10 37