Bundesliga: elszórakozta háromgólos előnyét a Köln

2017.12.10. 16:00
Nem voltak éppen ideálisak a körülmények Kölnben (Fotó: AFP)
Tizenöt forduló után is nyeretlen maradt a labdarúgó Bundesligában a Köln: a sereghajtó az utolsó előtti Freiburg ellen 3–0-ra is vezetett, végül mégis 4–3-as vereséget szenvedett.

Nem akármilyen körülmények között játszották le a mérkőzést, amelynek kezdési időpontját a rendkívüli hóhelyzet miatt kétszer is meg kellett változtatni. A 13.30-ra kiírt meccset 13.45-kor sem sikerült elindítani, végül 14 órakor harsant fel a kezdő sípszó.

Köln városára kora délutánra 12 centiméter hó esett, így egyrészt le kellett takarítani a havat, másrészt a vonalakat is láthatóvá kellett tenni. Robert Kampka játékvezető többször is megvizsgálta a játékteret, és miután mindkét klub hajlandó volt pályára lépni, végül úgy döntött, a találkozót meg lehet rendezni.

A hazaiak 14 forduló alatt mindössze három döntetlent tudtak felmutatni, egy héttel ezelőtt a vezetők menesztették is Peter Stögert (akit vasárnap a Dortmund szerződtetett), helyére Stefan Ruthenbeck került.

A 8. percben vezetést szerzett a Köln, Jojics nagyszerűen ugratta ki Klüntert, aki a bal kapufa segítségével szerzett gólt (1–0).

A 16. percben növelte előnyét a hazai csapat: Schuster szabálytalankodott Guirassyval szemben, és miután a büntetőpontot nem találva a játékvezető kilépte a 11 métert, a sértett nem hibázott (2–0).

A 29. percben már 3–0 állt a Köln neve mellett, Rausch bal oldali beadása a menteni igyekvő Stanko lábáról a bal sarokba csorgott.

A félidőt végül egy vendégtalálat zárta: a 39. percben Ravet jobb oldali szabadrúgásból az ötös túlsó oldalára ívelte át a labdát, az érkező Petersen pedig kapásból bombagólt lőtt a léc alá (3–1).

A 65. percben újabb gólt szereztek a vendégek, Ravet ezúttal szögletet ívelt középre jobbról, és Haberer szép fejessel faragott tovább a hátrányon (3–2).

A 88. percben a Freiburg kiharcolt egy büntetőt, amit Petersen a bal sarokba vágott (3–3).

De még ezzel sem volt vége, a 94. percben Guirassy kézzel ütött bele egy beadásba, és Petersen ezt a 11-est is bevágta – a Freiburg 4–3-ra győzött, a Köln pedig továbbra is nyeretlen.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Köln–Freiburg 34
(Klünter 8., Guirassy 16. – 11-esből, Stanko 29. – öngól, ill. Petersen 39., 90., 94. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Haberer 65.)