Bundesliga: elmaradt Sallai debütálása, hatgólos meccs Freiburgban

2018.09.16. 19:58
Szoros meccs és hatgólos döntetlen Freiburgban (Fotó: AFP)
Izgalmas és fordulatos találkozót játszott egymással a Freiburg és a Stuttgart, a két nyeretlen csapat 3–3-as döntetlenre végzett a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójának záró mérkőzésén.
A MÉG AKTÍV, A BUNDESLIGÁBAN FUTBALLOZÓ NÉMET JÁTÉKOSOK
Mario Gómez 300 mérkőzés/163 gól
Thomas Müllet 289/106
Marco Reus 236/100
Lukas Podolski 210/70
Max Kruse 221/63

Az eddigi két bajnokiját egyaránt elveszítő Freiburg és Stuttgart összecsapásával zárult a forduló a német élvonalban. Magyar szempontból a görögök ellen betaláló Sallai Roland lehetséges debütálása apropóján volt érdekes a találkozó, míg a Stuttgartnál a 300. Bundesliga-mérkőzését játszó Mario Gómez szolgáltatta az érdekességet. Kettejük közül utóbbi lett végül a főszereplő, de ne szaladjunk ennyire előre...

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, rögtön az első támadást sikerült góllal befejezniük: Mike Frantz jobb oldalról érkező beadását Jérome Gondorf fejelte a kapuba (1–0). A Freiburg ezt megelőzően 2011 áprilisában szerzett ilyen gyorsan gólt a bajnokságban, akkor 50 másodperc kellett a Mainz ellen, ezúttal 51.

Az egyenlítésre a félidő hajrájáig kellett várni, a mezőnyfölényben játszó, de a kapura nem igazán veszélyes Stuttgart az első kaput talált lövésével egyenlített Emiliano Insua révén (1–1). Az argentin védő gólja azt is jelentette, hogy a 2011–2012-es szezon óta először történt meg, hogy mind a tizennyolc csapat betaláljon ugyanabban a fordulóban.

A második játékrész elején még inkább rákapcsoltak a csapatok, Mario Gómez kétszer is megszerezte a vezetést a vendégeknek, a kettő között Gondorf egalizált szabadrúgásból (2–3). Gómez egyébként kifejezetten kedveli ellenfélként a Freiburgot, immár 12 gólnál jár a vörös-fehérek ellen, ugyanennyit csak a Bayer Leverkusen „szedett be” a korábbi válogatott támadótól.

A remek iramú mérkőzésen a csereként beálló Gian-Luca Waldschmidt nagy erejű lövésével egyenlített ismét a Freiburg, amely két perccel később nagy gondba került, Pascal Stenzel ugyanis megkapta második sárga lapját, így az utolsó tíz percet emberhátrányban kellett lejátszania. A Stuttgart ezt kihasználva óriási nyomás alá helyezte a vendéglátókat, de nem tudta eldönteni a meccset, így mindkét fél megszerezte az első pontját (3–3).

Sallai Roland nem állt be, a kispadról nézte végig az összecsapást.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ

Freiburg–VfB Stuttgart 3–3 (Gondorf 1., 52., Waldschmidt 81., ill. Insua 44., M. Gómez 49., 56.)
Korábban
Werder Bremen–Nürnberg 1–1
(Eggestein 26., ill. Vura 92.)
Szombat

Mönchengladblach–Schalke 2–1
(Ginter 3., Herrmann 77., ill. Embolo 93.)
Bayern München–Bayer Leverkusen 3–1
(Tolisso 10., Robben 19., James Rodríguez 89., ill. Wendell 6. – 11-esből)
Düsseldorf–Hoffenheim 2–1 (Morales 45+1., Lukebakio 88. – 11-esből, ill. Nelson 86.)
Mainz–Augsburg 2–1 (Ujah 87., Maxim 93., ill. Dzsi Dong Von 82.)
RB Leipzig–Hannover 3–2 (Y. Poulsen 9., Werner 40., 63., ill. Füllkrug 13., Albornoz 65.)
Wolfsburg–Hertha BSC 2–2 (Malli 87. – 11-esből, Mehmedi 93., ill. Dilrosun 61., Duda 91.)