A 92. percben bukta el a győzelmet a Hertha

2016.09.24. 15:20
Vedad Ibisevic duplázott a Frankfurt ellen (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában Dárdai Pál csapata, a Hertha fordulatos mérkőzésen 3–3-at játszott a Huszti Szabolccsal a kezdőjében felálló Eintracht Frankfurt otthonában. A Bayern München egy  88. percben lőtt góllal verte meg a Hamburgot. Kleinheisler László egy félidőt kapott a Darmstadt vesztes meccsén Augsburgban.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Hertha BSC 3–3

ONLIVE, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Lehetőségeihez és anyagi forrásaihoz képest parádésan rajtolt a Bundesligában a Hertha, de minimum ennyivel tartozott is híveinek Dárdai Pál csapata a kínos véget érő európai kupakaland miatt – a három siker után a Bayern München elleni zakótól tekintsünk el, per pillanat nincs a világon olyan klub, amelynek szégyen lenne kikapni a bajorok otthonában.

Elkapta a startpisztoly dörrenését az Eintracht Frankfurt is, amely csak Kleinheisler Lászlóéktól szenvedett vereséget, és újabb magyar párbajt jelentett, hogy Dárdai Herthája ellen kezdőként lépett pályára a magyar szakember oldalán egykor a válogatottat erősítő Huszti Szabolcs – Dárdaival sokat játszott párban a frankfurtiak jelenlegi mestere, a berlini születésű egykori középpályás, Niko Kovac is.

A pályán pedig svájci belharc eredményezte az első gólt, a hazai Haris Seferovic jött hátra védekezni, és lökte fölöslegesen a nagy kedvvel játszó Valentin Stockert – a büntetőt pedig Vedad Ibisevic értékesítette.

Ibisevic maga is hátralelkesedett egy alkalommal védekezni, és ennek is gól lett a vége, nem meglepő módon a Hertha mumusa, a két csapat utolsó hét bajnokiján hetedszer eredményes Alexander Meier talált be két lépésről – és ezzel a góllal már vezetett a Frankfurt, mivel előtte a bombaformában lévő Marco Fabián is betalált, egy másik nagy berlini hiba után.

Dárdai a szünetben beküldte a liga leggyorsabb emberét, Alexander Essweint, aki gyorsan adott is egy gólpasszt Vedad Ibisevicnek, majd visszakapta azt a csatártól és maga is betalált, ráadásul szépségdíjas gólt szerzett a csereember.

Huszti nem remekelt, inkább a mezőnymunkából vette ki a részét, de abból derekasan – miközben a berlini cserekirály, Julian Schieber eldönthette volna a mérkőzést a hajrában, ha értékesíti a ziccerét.

Már fogalmaztuk a „A müncheni megálló után tovább robog a Hertha" címet, amikor kiderült, nem fért bele a meccsbe a Schieber-hiba, ugyanis a ráadásban a hazaiak két cserejátékosa, Ante Rebic és Michael Hector összehozott egy gólt. Niko Kovac is szerencsés kézzel, éles szemmel cserélt – döntetlen lett a régi cimborák találkozóján. Nem igazságtalanul.

A forduló további mérkőzésein

A Bayern München nehezen bírt a Hamburggal idegenben. A mérkőzés nagy részében szokás szerint most is a bajoroknál volt többet a labda, tizenhét lövésükből nyolc eltalálta a kaput, és végül a 88. percben Joshua Kimmich góljával nyertek 1–0-ra.

Kleinheisler László a Darmstadt kezdőjében kapott helyet az Augsburg ellen, ám csak egy félidő jutott neki, mivel csapattársa, Leon Guwara az első félidő utolsó perceiben egymás után kétszer is sárga lapot érően szabálytalankodott, kiállításával pedig változtatni kényszerült csapatán Norbert Meier vezetőedző. Az emberelőnyt kihasználta az Augsburg, az izlandi válogatott Alfred Finnbogason 47. percben fejelt góljával 1–0-ra nyert.

Fél óra elteltével gólgazdag öt percnek lehettek szemtanúi a mainzi Opel Arena nézői a Mainz–Leverkusen mérkőzésen. A 31. percben Yunus Malli használt ki egy ziccert és szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, majd rögtön a következő percben kiegyenlített Chicharito. Sokáig azonban a Leverkusen sem örülhetett, ugyanis a 35. percben Stefan Bell talált be a Bayer kapujába. Nem volt még azonban vége, a 66. percben Chicharito lövése pattant meg egy védőn, majd a 92. percben ismét betalált a mexikói, a végeredmény ezzel 3–2 lett a Leverkusennek.

A Borussia Mönchengladbach Lars Stindl 42. percben tizenhat méterről eleresztett védhetetlen lövésével és Oscar Wendt 76. percben lőtt góljával 2–0-ra verte az Ingolstadtot.

5. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Hertha 3–3 (Fabián 39., A. Meier 45., Hector 92., ill. Ibisevic 19., 58. – az elsőt 11-esből, Esswein 65.)
Mönchengladbach–Ingolstadt 2–0
(Stindl 42., Wendt 76.)
Mainz–Bayer Leverkusen 2–3 (Malli 31., Bell 35., ill. J. Hernández 32., 66., 92.)
Hamburg–Bayern München 0–1 (Kimmich 89.)
Augsburg–Darmstadt 1–0 (Finnbogason 47.)
Werder Bremen–Wolfsburg 2–1 (Thy 86., Gebre Selassie 91., ill. Bauer 69. – öngól)

1. Bayern München 5 5 15–1 +14 15
2. Borussia Dortmund 5 4 1 16–4 +12 12
3. 1. FC Köln 4 3 1 8–1 +7 10
4. Mönchengladbach 5 3 1 1 10–6 +4 10
5. Eintracht Frankfurt 5 3 1 1 8–5 +3 10
6. Hertha 5 3 1 1 9–7 +2 10
7. RB Leipzig 4 2 2 8–3 +5 8
8. Mainz 5 2 1 2 12–11 +1 7