nemzetisport.hu 2018.12.03 22:34 Frissítve: 2018.12.03 22:59

Bundesliga: döntetlen a forduló utolsó mérkőzésén

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójának hétfői játéknapján a Nürnberg hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Bayer Leverkusennel.

Nem bírt egymással a Nürnberg és a Leverkusen (Fotó: AFP)

A mérkőzés 30. percben szerezte meg a vezetést a Leverkusen: egy beadást követően a Nürnberg védője pont a vendégek 19 éves középpályása, Kai Havertz elé fejelte a labdát, aki pimaszul átemelte a labdát a hosszúba, ezzel előnyhöz juttatva csapatát (0–1). A hatalmas esőben rendezett találkozó 57. percében egyenlítettek a hazaiak: szögletet követően Georg Margreitter elé pattant a labda, aki nem teketóriázott, lövése még egy védőn is megpattant, így került a kapuba a labda (1–1). A későbbiekben nem született több gól, így pontosztozkodással zárult a mérkőzés.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ

Nürnberg–Bayer Leverkusen 1–1 (Margreitter 57., ill. Havertz 30.)

Német labdarúgás THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Ígéretes generációjából egyedül ő jutott el a legmagasabb szintre.

2019.05.20 22:46:44

Német labdarúgás nemzetisport.hu

2019.05.18 19:18:13

A német-amerikai szupermodell Los Angelesből repült át Európába, egészen az Allianz Arénáig.

2019.05.18 14:37:58

A második félidő elején egyenlített Eintracht, majd beindult a Bayern-gála • Hiába nyert a BVB.