Bundesliga: Dárdaiék közel voltak a Schalke legyőzéséhez

2015.03.14. 17:27
Dárdai Pál a mérkőzés előtt (Fotó: AFP)
Dárdai Pál csapata, a Hertha a 90. percben kapott gól következtében esett el a győzelemtől és játszott 2–2-es döntetlent vendégével, a Schalkéval a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójának szombati játéknapján. Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim odahaza simán megverte Stieber Zoltánékat (Hamburg), akik már az első félidő közepén emberhátrányba kerültek.

HERTHA–SCHALKE 2–2

Az elmúlt két fordulóban négy pontot gyűjtő berliniek a Real-verők ellen próbálták meg folytatni jó sorozatukat, és bár addig jobbára a Schalke irányított, egy távoli lövés után kipattanó labdára lecsapó Änis Ben-Hatira révén a Dárdai-csapat szerezte meg a vezetést a 21. percben (1–0). A gólszerző ünneplése sárga lapot ért, méghozzá ezért.

VILLÁMÉRTÉKELÉS
Dárdai Pál elsősorban a második félidőben látottakkal volt elégedett – a meccs utáni értékelése összefoglalóját ide kattintva olvashatja el.

A többet kezdeményező Schalke az első félidő hajrájában egyenlített: Klaas-Jan Huntelaar remek kiugratásával Sané majdnem az alapvonalig futott, majd éles szögből szemtelenül, nagyszerű mozdulattal a hálóba emelt (1–1).

A második játékrész hajrájában érkezett a második Hertha-gól: a 81. percben a japán Haragucsi Genki – akit Dárdai jó tíz perccel korábban cserélt be – a fiatal gelsenkircheni kapus, Timon Wellenreuther újabb bizonytalanságát kihasználva talált a kapuba (2–1).

Nem tartott ki azonban az előny a lefújásig, a 90. percben a nem kellően szorosan őrzött Joël Matip befejelte a gelsenkricheniek – a játék képe alapján nem érdemtelen – egyenlítő gólját (2–2).

A pontvesztés a kétszeri vezetés, valamint a drámai végjáték tükrében vélhetően csalódással tölti el a berlini szurkolókat, de biztató lehet, hogy a bennmaradásért harcoló Hertha immár három forduló óta nem talál legyőzőre.

HOFFENHEIM–HAMBURG 3–0

Stieber Zoltán (Hamburg) kezdőként lépett pályára, Szalai Ádám (Hoffenheim) pedig sokáig a kispadon ült a forduló „magyaros derbijén”, amely gyakorlatilag az első félidő derekán eldőlt: a 18. percben Jaroslav Drobny, a vendégek kapusa szabálytalanul állította meg Sven Schipplockot a 16-oson belül – az egyik következmény Drobny kiállítása, a másik pedig (az új kapus, René Adler becserélése miatti néhány percnyi kényszerszünet után) Eugen Polanski tizenegyesből lőtt gólja volt.

Az emberhátrányban lévő HSV sokáig tartotta magát, aztán a hajrában a hazaiak két újabb gólt szereztek. Szalai a 86. percben lépett pályára a győztes csapatban, Stieber végigjátszotta a mérkőzést.

WERDER BREMEN–BAYERN MÜNCHEN 0–4

Thomas Müller elegáns tekerésével, valamint David Alaba szabadrúgásával a bajorok már a szünetre kétgólos előnyt szereztek Brémában, pedig a Werder dicséretes elszántsággal és játékkal kezdte a meccset. (Alaba a Bayern 100. gólját szerezte tétmeccsen ebben a szezonban.)

A második félidőben Robert Lewandowski duplázott – a lengyel előbb fejjel, majd lábbal talált a kapuba –, a 82. percben pedig Philipp Lahm állt be, aki őszi súlyos sérüléséből felépülve először játszott bajnokit. A Bayern sorozatban hatodszor győzött a Bundesligában.

EINTRACHT FRANKFURT–PADERBORN 4–0

Ki más szerezhette volna az első gólt, mint az előző két fordulóban két-két alkalommal a kapuba találó Alexander Meier... A góllövőlista 19 gólos éllovasa a 27. percben fejelte be a vezető gólt, majd szerepet játszott Marc Stendera találatában is. A fordulás után az Eintracht további két góllal nyomatékosította az európai kupaszereplésre formált igényeit, a Paderbornnak nem maradt más, mint elkönyvelni a zsinórban negyedik vereséget

AUGSBURG–MAINZ 0–2

A két csapat ritkán nyer mostanában, de a védekezésüket kiválóan megszervező vendégeknek ezúttal összejött a három pont – távolabbra is kerültek a kiesőzónától.

DORTMUND–KÖLN 0–0

A szombat esti mérkőzésen a Borussia Dortmund hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott az 1. FC Kölnnel. A vendégek okosan játszottak, jól megszervezték védekezésüket, sőt helyzeteik is akadtak a kissé visszafogottan muzsikáló BVB ellen.

A Dortmund négy győzelmet követően egymás után a második 0–0-s döntetlenjét játszotta a Bundesligában. Jürgen Klopp csapatára szerdán BL-nyolcaddöntő-visszavágó vár a Juventus ellen, az első felvonást az olasz csapat nyerte meg 2–1-re.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
25. FORDULÓ

Hertha BSC–Schalke 04 2–2 (Ben-Hatira 21., Haragucsi 81., ill. L. Sané 40., Matip 90.)
Hoffenheim–Hamburg 3–0 (Polanski 22., 81. – az elsőt 11-esből, Rudy 87.)
Werder Bremen–Bayern München 0–4 (T. Müller 24., Alaba 45.. Lewandowski 76., 91.)
Augsburg–Mainz 05 0–2 (Okazaki 32., Kop 89.)
Eintracht Frankfurt–Paderborn 4–0 (Meier 27., Stendera 42., Aigner 55., Valdez 82.)
Borussia Dortmund–1. FC Köln 0–0

1. Bayern München 25 20 4 1 70–11 +59 64
2. Wolfsburg 24 15 5 4 53–28 +25 50
3. Bayer Leverkusen 25 11 9 5 44–29 +15 42
4. Mönchengladbach 24 11 8 5 33–20 +13 41
5. Schalke 25 11 6 8 37–30 +7 39
6. Augsburg 25 12 2 11 33–32 +1 38
7. Hoffenheim 25 10 6 9 40–38 +2 36