Óriási fordítás a Mönchengladbachtól, megint kikapott Bayern München

H. D.H. D.
2019.12.07. 15:20
Rami Benszebaini duplájával fordított a Borussia Mönchengladbach (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójának szombati játéknapján a Borussia Mönchengladbach 2–1-re fordított a címvédő Bayern München ellen, így megőrizte az első helyét a tabellán. Hengerelt a Dortmund, amely 5–0-ra legyőzte a Düsseldorfot. Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a soraiban nyert 3–1-re a Hoffenheim ellen.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
BorussiaMönchengladbach–Bayern München 2–1 (Benszebaini 60., 92. – a másodikat 11-esből, ill. Perisic 49.)

A listavezető Borussia Mönchengladbach és a címvédő Bayern München összecsapásának első félidejében hiába játszott óriási fölényben a bajor együttes, hiába veszélyeztette jóval többet a kaput (az egy hazai kapura lövési kísérlet mellett 15 münchenit jegyezhettünk fel), nem sikerült gólt szereznie. Thomas Müller lövésénél Yann Sommer mutatott be bravúrt, Robert Lewandowski kísérletei centikkel célt tévesztettek, míg Joshua Kimmich távoli lövése után a labda ugyan átcsúszott Sommer lába alatt, de teljes terjedelmével nem haladt át a gólvonalon, végül saját hibáját javítva nagyot mentett a svájci kapus.

A fordulást követően viszont szinte azonnal megtört a jég, Müller passzából (az első félidőben megsérülő Corentin Tolisso helyére érkező) Ivan Perisic lőtt gólt. Sommer a horvát támadó lövésébe is beleért, de védeni ezúttal nem tudott. 0–1

Nem sokáig tartott a vendégek öröme, a 60. percben Jonas Hofmann jobb oldali szöglete után a teljesen üresen érkező Rami Benszebaini hét méterről a kapuba fejelte a labdát. 1–1

Az egyenlítő találatot követően a hazaiak egyértelműen átvették az irányítást, a Bayern pedig visszaesett, csak elvétve jutott el ellenfele kapujáig. A hajrában aztán jött a csattanó: a 68. percben a sérült Jérome Boatenget váltó Javi Martínez felrúgta a tizenhatoson belül Marcus Thuramot, ezért megkapta a második sárga lapját, míg a Borussia a büntetőt. A labda mögé Benszebaini állt, és magabiztosan ki is lőtte a bal alsó sarkot, így a Mönchengladbach 2–1-re fordított, és megőrizte első helyét a tabellán.

A Bayern München egymás után a második bajnokiját veszítette el, ezzel a hátránya már hét pont a tabellát vezető Mönchengladbach mögött.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Az RB Leipzig kezdőjében két héttel ezelőtti fejsérülését követően már ismét ott volt Gulácsi Péter. A lipcseiek Timo Werner révén már a 11. percben megszerezték a vezetést, a német támadó egy gyors kontra végén hat méterről gurított a Hoffenheim hálójába (1–0).

Az 52. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, Werner pedig magabiztosan az elmozduló kapus helyére lőtt (2–0).

A 83. percben Marcel Sabitzer is megvillant, amire válaszolni tudott a Hoffenheim, ám az RB Leipzig így is magabiztosan, 3–1-ra diadalmaskodott.

A Borussia Dortmund vezető góljára az első félidő hajrájáig kellett várni, a 42. percben Marco Reus előtt adódott nagy lehetőség, és a szélső nem is hibázott (1–0).

A második játékrész elején Jadon Sancho ünnepelhetett, ám az öröm nem tartott sokáig, találatát les címén nem adta meg a játékvezető. Néhány perccel később viszont már szabályos gólt szerzett a Dortmund, Jadon Sancho passzából Thorgan Hazard volt eredményes, nem sokkal később pedig már Sancho volt a főszereplő, amivel a BVB 3–0-ra vezetett.

Hét percre rá Reus szerezte meg a második találatát, míg a kegyelemdöfést Sancho vitte be a 74. percben, amivel a Borussia Dortmund simán, 5–0-ra legyőzte a Düsseldorfot.

Az Augsburg haza pályán 2–1-re nyert a Mainz ellen, melyben Szalai Ádám csak csere volt, a 80. percben állt be, ám már nem tudott segíteni a csapatán. A Freiburg egy késői villanással gyűjtötte be a három pontot a Wolfsburg ellen, a hazaiaknál Sallai Roland kezdő volt, az edzője a 88. percben cserélte le.

14. FORDULÓ

Leverkusen–Schalke 2–1 (Alario 15., 81., ill. Raman 82.)
KORÁBBAN
BorussiaMönchengladbach–Bayern München 2–1 (Benszebaini 60., 92. – a másodikat 11-esből ill. Perisic 49.)
Augsburg–Mainz 2–1 (Richter 41., Niederlechner 65. – 11-esből, ill. Öztunali 15.)
Borussia Dortmund–Düsseldorf 5–0 (Reus 42., 69., T. Hazard 58., Sancho 63., 74.)
Freiburg–Wolfsburg 1–0 (Schmid 85.)
RB Leipzig–Hoffenheim 3–1 (Werner 11., 52. – a másodikat 11-esből, Sabitzer 83., ill. Bicakcic 89.)

Péntek játszották
Eintracht Frankfurt–Hertha 2–2(Hinteregger 66., Rode 86., ill. Lukebakio 30., Grujics 63.)