Borussia Dortmund–Leipzig: micsoda rangadó, micsoda fordulatok!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.12.17. 20:25
Felálltak a lipcseiek a padlóról (Fotók: AFP)
Hatgólos, döntetlenre végződött rangadót vívott egymással a Borussia Dortmund és az éllovas RB Leipzig a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga 16. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Borussia Dortmund–RB Leipzig 3–3
(Weigl 23., Brandt 34., Sancho 55., ill. Werner 47., 53., Schick 77.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Remek, pontosabban újabb remek idényt fut a Lipcse, amely történelme során először maradt versenyben az év végére a Bundesligában, a hazai kupában és a Bajnokok Ligájában is, történelme során először végezhet a tabella élén az idény felénél (Németországban komoly hagyománya van a „téli bajnok” igazi, tavaszi megkoronázásának), utóbbit első volt NDK-s csapatként teheti meg ráadásul.

Természetesen Gulácsi Péterrel a kapuban kezdett a Lipcse (Willi Orbán sérült), és a magyar kapusnak hatalmasat kellett védenie a 14. percben, csinos légi út megkoronázásaként szedte ki a bal felső sarok elől Hummels fejese után a labdát. Nem sokra rá Hakimi helyzetét fogta Gulácsi, most a bal alsó előtt, és ziccerből Sancho sem tudott túljárni az eszén – ellenben Julian Weigl lövése bizony csúnyán megviccelte a magyar kapust.

Julian Brandt nem sokkal később közelről talált a kapuba, ezúttal a lipcsei védősor tartott nyílt napot, és a vendégek nem tudtak mit kezdeni a borzasztóan lelkes, kemény és fegyelmezett Dortmunddal

Timo Werner fejesét védte a szünet előtt Bürki, aki elérte a léc alatt Poulsen fejesét is, 45 perc kellett tehát a vendégeknek az első helyzethez, majd a második félidő legelején Bürki is megtapasztalhatta a kapussors keserűségét: egy kósza indítás után kapujából kifutva Timo Werner elé fejelte a labdát, s a támadó az üres kapuba lőtt.

A legújabb német csodacsatár a Dortmund elleni tizedik mérkőzésén megszerezte első találatát, majd Brandt passzából (!) a másodikat is (az idényben 24 mérkőzésen 32 kanadai pontnál tart), de Jadon Sancho közelről mattolta Gulácsit néhány percre rá.

Az angol fiatal sincs rossz formában éppen: 2018 nyara óta ő adta a topligákban a legtöbb gólpasszt, huszonhármat, ebben az idényben ugyanennyi, azaz 23 mérkőzésen 25 kanadai pontnál tart, és sorozatban hetedik mérkőzésén lőtt gólt! A hajrá előtt elérte azonban a dortmundi ászok átka: cserét kérve lesántikált a pályáról.

Nemigen ez zavarta meg a hazai védelmet a csereként beállt Patrik Schick góljánál, döntetlennel fordult tehát a hajrára a rangadó. Ahol a hazaiak kihagytak még két kisebb helyzetet, több fordulat ugyanis már nem fért már ebbe a fantasztikus, színvonalas mérkőzésbe.

Kapussors (Fotó: AFP)

Union Berlin–Hoffenheim 0–2 (Bebou 56., Baumgartner 91.)
Augsburg–Fortuna Düsseldorf 3–0 (Max 32., 72., Jedvaj 61.)

KORÁBBAN
Werder Bremen–Mainz 0–5 (Quaison 10., 19., 38., Pavlenka 15. – öngól, Mateta 82.)

1. RB Leipzig 16 10 4 2 45–19 +26 34
2. Mönchengladbach 15 10 1 4 31–18 +13 31
3. Borussia Dortmund 16 8 6 2 40–22 +18 30