A sereghajtó kétszer egyenlített Münchenben – kevés volt a ponthoz

CS. Z.CS. Z.
2020.02.21. 20:22
Neuer nagy hibája végül nem került pontokba (Fotó: AFP)
Csak nagy nehezen, a vezetést harmadszor megszerezve sikerült legyőznie a Bayern Münchennek a sereghajtó Paderbornt a labdarúgó Bundesliga 23. fordulójának nyitó mérkőzésén. A listavezető mezében Robert Lewandowski a második játékrészben duplázott, míg Serge Gnabry a találata mellett két gólt előkészített a 3–2-re végződő bajnokin.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Bayern München–Paderborn 3–2 (Gnabry 25., Lewandowski 70., 88., ill. Srbeny 44., S. Michel 75.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem kezdett túl magas fordulatszámon a Bayern München az Allianz Arénában játszott 250. bajnokiján, de fokozatosan vette át a kezdeményezést. Természetesen Robert Lewandowski előtt adódott a legtöbb lehetőség, de vagy a lengyel kiszolgálása, vagy a befejezése volt pontatlan rendre az első félidőben.

Ettől függetlenül a 25. percben megérdemelten szerezte meg a vezetést a bajor csapat, mert a Paderborn bal oldalán rendre sikerült megbontania a védelmet, bár a gól épp az ellenkező oldalról kiindulva „érkezett”. Kai Pröger nem tudott felszabadítani, a labda Lewandwoskin és Tolissón keresztül Serge Gnabryhoz jutott, aki négy védő között kiharcolta a lövőhelyzetet, majd 10 méterről a bal alsó sarokba helyezett. 1–0

A folytatásban is a hazai csapat játszott fölényben, de az intenzitás nem volt kimagasló. Nem mintha különösebben tartani kellett volna a münchenieknek hátul, mert bár szokatlan módon három belső védővel játszott Hans Flick gárdája, a „nyomásra” jellemző volt, hogy a Paderborn nem kapott szabadrúgást az első játékrészben...

A félidő hajrájában mégis jött a csattanó: kiegyenlített a sereghajtó, miután az első kapura lövéséből betalált. De hogyan! DennisSrbeny kapott indítást a jobb oldalon, alapvetően nem volt veszélyes, de Manuel Neuer – a meccsen nem először – kifutott a kapujából, és elvétette a labdát! Srbeny higgadtan a 16-oson belülre vezette a labdát, majd a visszafutó védők között az üres kapuba helyezett.1–1

A második játékrészben Leopold Zingerle nagyon sokáig tartotta a vendégeket: nemcsak a kötelezőket hozta a kapus, hanem bravúrokat is, egy percen belül Lewandowski lövésénél, majd fejesénél is óriásit védett. Kettős csere is mutatta már a bajt a hazaiaknál, amikor a 70. percben sikerült újra vezetést szerezni: ismét Pröger veszített labdát, Gnabry az alapvonalig nyargalva maga mögött hagyta Strohdieket, majd visszapasszoltRobert Lewandowskihoz, aki hét méterről a kapu közepébe helyezett a kiszolgáltatott Zingerle mellett. 2–1

Csupán öt percig tartott azonban a müncheni nyugalom! Jastrzembski üresen maradt a balösszekötő helyén, és a 16-oson belülre érve kapura tudott lőni.A labdát kiütötte ugyan Neuer, de épp Sven Michel elé, és a cserecsatár négy méterről az üres kapuba továbbított.2–2!

A csattanó ezúttal viszont a münchenieké maradt. A 88. percben újra Gnabry volt az előkészítő, bal oldalról adott be, Lewandowskiról lemaradtak a védők, és a lengyel öt méterről az üres kapuba pofozta a labdát (ez volt a 25. gólja ebben a bajnokságban). Lewandowski két gólja, illetve Gnabry három kanadai pontja három pontot ért a Bayernnek, amely ezzel megerősítette éllovas pozícióját a tabellán. Bayern–Paderborn 3–2.

1. Bayern München 23 15 4 4 65–26 +39 49
2. RB Leipzig 22 13 6 3 56–25 +31 45
3. Borussia Dortmund 22 12 6 4 63–32 +31 42
4. Mönchengladbach 21 13 3 5 42–24 +18 42
5. Bayer Leverkusen 22 12 4 6 38–29 +9 40
6. Schalke 22 9 9 4 32–27 +5 36
7. Freiburg 22 9 6 7 31–31 0 33
8. Hoffenheim 22 10 3 9 33–35 –2 33