A Bayern Ribéry 100. góljával nyerte meg a Leverkusen elleni rangadót

2014.12.06. 18:26
Ribéry jubilált, a francia már 100 gólt számlál Bayern-mezben (Fotó: Action Images)
A Bayern München hazai pályán 1–0-ra nyert a Bayer Leverkusen ellen a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójának rangadóján, ezzel megerősítette vezető helyét a táblázat élén. Az erősen induló, de felejthetőre sikeredett találkozó egyetlen gólját Franck Ribéry szerezte a második félidőben.

Lüktető játékkal és egy ordító Bayer-ziccerrel kezdődött a találkozó, Boateng és Xabi Alonso közös erővel (és egy adag balszerencsével) hozta helyzetbe Bellarabit, aki Neuer mellett még el tudta pöccinteni a labdát, de Bernat az utolsó pillanatban menteni tudott a gólvonalról.

A Leverkusen lelkesedése, bátorsága tíz perc után alábbhagyott, a bajorok kezdték átvenni az irányítást, de fölényük gólszerzési lehetőségek tekintetében meddő volt. Az első félidőben a Bayern 70 százalékban birtokolta a labdát, de a kaput egyszer sem találta el. Igaz, a kontrákra építő vendégek is csak egyszer.

Az izgalmakban és említésre méltó eseményekben finoman szólva sem gazdag első játékrészt követően a második félidőben hamar megtörte a csendet a Guardiola-csapat: az 51. percben Robben kicsiben elvégzett szöglete után Rafinha, majd Xabi Alonso volt a labda útja, aztán Franck Ribéry a spanyol középpályás lefejelt labdája után 10 méterről, kapásból talált a hálóba (1–0) – a francia középpályás 100. találatát szerezte (tétmérkőzésen) a Bayern München mezében.

A kapott góltól kissé megroppant a Bayer, amely a második félidőben már nem tudott a müncheniek méltó ellenfele lenni. Egyre több hazai helyzet alakult ki a vendégek kapuja előtt, percek leforgása alatt Müller, Robben, majd Lewandowski is betalálhatott volna, de a kapufa és Leno életben tartotta a Leverkusen reményeit. A lengyel csatár négy méterről, üres kapura lőtt az oldalhálóba.

Remények ide, esélyek oda, a Bayern München már nem engedte ki a győzelmet a kezei közül, messze nem maximális fordulatszámon pörögve is behúzta a(z élmény szempontjából csalódást keltő) rangadót, így a második Wolfsburg hátránya ismét hét pont az éllovas bajorok mögött. A negyedik-ötödik helyre visszacsúszott Leverkusen hátránya már 13 pont a Bayern Münchenhez képest, akárcsak a Schalkéé.