A Bayern nagy árat fizethet győzelméért; Stieberék kikaptak

2014.12.16. 19:55
Arjen Robben jubileumi gólt szerzett a Freiburg ellen (Fotó: Reuters)
A Bayern München Arjen Robben és Thomas Müller góljával 2–0-ra legyőzte a Freiburgot, és 12 pontra növelte előnyét a szerdán a Dortmund otthonában pályára lépő Wolfsburg előtt. A Stuttgarttól hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedő Hamburgban Stieber Zoltán a 83. percben csereként lépett pályára.

Ahogyan az várható volt, a Bayern München nekiesett ellenfelének, ám a Freiburg remekül tartotta magát az első húsz percben. A 22. percben azért Thomas Müller lövése (ami kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot) már jelezte, hogy a vendégek sok jóra nem számíthatnak, de Roman Bürki nem egy hatalmas védést bemutatva meccsben tudta tartani a csapatát. A jég végül a 41. percben tört meg, Xabi Alonso ugratta ki remek ütemben Franck Ribéryt, a francia okosan hozta játékba Arjen Robbent, aki hat méterről fejelt a jobb alsó sarokba. A holland légiós ezzel megszerezte 100. gólját a Bayern Münchenben (184 mérkőzésre volt ehhez szüksége). 1–0

A bajorok még a szünet előtt megduplázhatták volna az előnyüket, de Thomas Müller közeli lövésénél Bürki megint nagyot védett a 44. percben, igaz, szüksége volt a jobb oldali kapufa segítségére is, hogy ne kerüljön a Freiburg kétgólos hátrányba a félidő előtt. A második játékrészben viszont már a kapufa (egészen pontosan a keresztléc) sem volt Christian Streich együttesével, Juan Bernat emelése ugyanis onnan pattant Thomas Müller elé, aki néhány lépésről fejelt a kapuba a 48. percben. 2–0

A második gól után sem állt le a Bayern, de Bürki sem, egyedül neki köszönhető az, hogy a bajnoki címvédő nem ütötte ki ellenfelét hazai pályán. Pep Guardiola az 50. Bundesliga mérkőzésén győzelemre vezette csapatatát, egyedül az árnyékolhatja be az örömét, hogy Mehdi Benatiát, Robert Lewandowskit és Xabi Alonsót is sérülés miatt kellett lecserélnie.

A Bayern München az első csapat a Bundesligában, amely az első 16 forduló alatt csak 3 gólt kapott.

A Stuttgart az első félidő hajrájában vezetést szerzett Florian Klein góljával, és bár a második félidő elején emberhátrányba került, a Hamburg ezt nem tudta kihasználni. Stieber Zoltán a 83. percben állt be csereként, de ő sem segített, maradt a 0–1, a Stuttgart pontszámban beérte a 14. helyen álló Hamburgot.

A legutóbbi négy meccséből hármat elveszítő Hannover az Augsburg ellen vetett véget rossz sorozatának, míg a Mainz gól nélküli meccsen elhozott egy pontot Kölnből.