Bundesliga: Bayern-arany nincs, de van Huszti-gólpassz

2016.04.30. 17:26
Huszti Szabolcs (jobbra) a darmstadti Jerome Gondorfot támadja (Fotó: Reuters)
Az éllovas Bayern München hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Borussia Mönchengladbachhal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának szombati játéknapján, és mivel a Borussia Dortmund simán győzött a Wolfsburg ellen (5–1), a bajnokavatás – akárcsak egy hete – elmaradt. Huszti Szabolcs gólpasszal járult hozzá az Eintracht Frankfurt nagyon fontos 2–1-es győzelméhez Darmstadtban.

BAYERN MÜNCHEN–MÖNCHENGLADBACH 1–1

A 100. Bundesliga-mérkőzésén irányító Josep Guardiola – a keddi BL-elődöntőt szem előtt tartva – meglehetősen tartalékos bajor csapatot küldött a pályára, ettől függetlenül jól indult a meccs: Thomas Müller fejese a 6. percben a hálóban landolt. Ezzel újabb fejezet íródott a bajorok aranykönyvébe: először fordul elő, hogy egy bajnoki idényen belül két játékosuk is eléri a húszgólos határt (Müller 20-nál, a meccset kihagyó Robert Lewandowski 27-nél tart).

A találat azonban nem eredményezett győzelmet, hiszen a második félidő derekán André Hahn egyenlített.

Érdekesség, hogy a Bayern sem ebben (1–1, 1–3), sem az előző idényben (0–0, 0–2) nem tudta legyőzni a Gladbachot – ilyesmire a 70-es évek óta, a Borussia nagy korszaka óta nem volt példa.

DORTMUND–WOLFSBURG 5–1

A Dortmund igazi örömfutballt mutatott be a Wolfsburg ellen, ebben a szezonban 17. alkalommal szerzett egy meccsen legalább három gólt – az utóbbi 34 évben ilyesmire csak a Bayern volt képes (2013–14, szintén 17 alkalommal).

A hajrára becserélt Pierre-Emerick Aubameyang egy percen belül kétszer is a kapuba talált; Manfred Burgsmüller (1980–81, 27 gól) óta ő az első BVB-játékos, aki eljut 25 gólig az élvonalban. Aubameyang mérlege a szezon tétmérkőzésein: 46 meccs, 39 gól – nála eredményesebb játékos nincs a Bundesligában.

DARMSTADT–FRANKFURT 1–2

Huszti Szabolcs a 83. percben szabadrúgásból gólpasszt adott a csereként beálló Stefan Aignernek, a bennmaradásért küzdő Eintracht Frankfurt ezzel a találattal győzött a kiesési harcban szintén érdekelt Darmstadt vendégeként (Garics György nem játszott a hazai csapatban).

A mérkőzést végigjátszó Huszti az első félidő hajrájában forró pillanatokat élt át: könyökével eltalálta Sandro Wagnert, a perpatvar végén a magyar légiós sárga lapot kapott. Ez egyébként sem Wagner napja volt, hiszen 20. percbeli tizenegyesét Lukas Hradecky kivédte. Ha az bemegy, két góllal elhúz a Darmstadt…

A Darmstadt ötödször veszített úgy a szezonban, hogy vezetett – a Frankfurt ellenben ötödször nyert úgy, hogy vesztésre állt.

Huszti gólpassza

HANNOVER–SCHALKE 1–3

A már a múlt héten kieső Hannover Szalai Ádám nélkül fogadta a Schalkét. A magyar támadó a 75. percben végül pályára lépett, de nem tudta megakadályozni volt csapata győzelmét – sőt a Schalke kisvártatva beköszönt harmadszor is.

A Hannover a 13. bajnokiját veszítette el hazai pályán, ezzel beállította a Greuther Fürth (2012–13) idénycsúcsát.

A második vendéggólt szerző Klaas-Jan Huntelaar utolérte Roy Makaayt a holland játékosok Bundesliga-örökgóllistáján: mindketten 78-nál tartanak, egyedül a hatvanas-hetvenes években aktív Willi Lippens (Essen, Dortmund; 92) előzi meg őket.

A LEVERKUSEN–HERTHA MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Bayern München–Mönchengladbach 1–1 (Th. Müller 6., ill. Hahn 72.)
Borussia Dortmund–Wolfsburg 5–1 (Kagava 7., A. Ramos 9., Reus 60., P. Aubameyang 77., 78., ill. Schürrle 86.)
Hannover–Schalke 1–3 (A. Sobiech 21., ill. Choupo-Moting 11., Huntelaar 45., Schöpf 80.)
Hoffenheim–Ingolstadt 2–1 (Uth 37., Nad. Amiri 84., ill. Lex 17.)
Mainz–Hamburg 0–0
Darmstadt–Eintracht Frankfurt 1–2 (Vrancic 12., ill. Haszebe 56., Aigner 83.)
Bayer Leverkusen–Hertha BSC 2–1 (Brandt 2., L. Bender 16., ill. Ibisevic 21.)

1. Bayern München 32 26 4 2 75–15 +60 82
2. Borussia Dortmund 32 24 5 3 80–31 +49 77
3. Bayer Leverkusen 32 17 6 9 52–36 +16 57
4. Mönchengladbach 32 15 4 13 63–49 +14 49