Támadójáték-szimfónia: 7 gól, a Leverkusen legyőzte a Dortmundot!

M. G.M. G.
2020.02.08. 18:27
Volland (31) kétszer ünnepelhetett gólt, kulcsfigurája volt a Bayer győzelmének (Fotó: AFP)
Kitűnő, látványos mérkőzést hozott a német labdarúgó Bundesliga 21. fordulójának szombati rangadója: a Bayer Leverkusen a BayArenában 4–3-ra legyőzte a Borussia Dortmundot, amely így biztosan a Bayern München, RB Leipzig duó mögött marad – a tabella első és második helyezettje vasárnap vív csúcsmérkőzést.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Leverkusen–Borussia Dortmund 4–3 (Volland 20., 43., Bailey 81., L. Bender 82., ill. Hummels 22., Can 33., Guerreiro 65.)

Mindkét csapatról elsősorban a látványos támadójáték jut eszünkbe, és jó hírüket bizonyították is az első játékrészben: villámgyors, szórakoztató futballt hozott ez a negyvenöt perc, négy góllal. Pedig az elején a nagy rohangálás közben „csak” helyzetbe nem kerültek a csapatok, aztán az első ziccer után „elszabadult a pokol”.

A 19. percben a most a kezdőcsapatba nevezett Erling Haaland került ziccerbe a bal szélen, de éles szögből leadott, bivalyerős lövését védeni tudta Lukas Hradecky. Pillanatokkal később megszerezte a vezetést a Leverkusen: Kevin Volland ugrott meg egy kontrával, remekül bújt ki a védők közül, majd élesen, erősen, laposan a hosszú sarokba lőtt (1–0).

Mire a Bayer-tábor alaposan megünnepelte volna a vezetés megszerzését, már jött is az egyenlítés, a 22. percben Jadon Sancho jobb oldali szögletét Mats Hummels fejelte gyönyörűen a hosszú sarokba (1–1). Közben még Julian Brandt is kihagyott egy ziccert, mondhatni, felgyorsultak az események...

A 33. percben aztán nagydíjas alakítást mutatott be Emre Can: összeszedett egy labdát a pálya bal oldalán, majd gondolt egy nagyot, és 27 méterről remekbe szabott csavarást küldött a hosszú felső sarokba. Hradecky óriásit repült, de legfeljebb annyit tudott ezzel elérni, hogy nagyon jól mutat majd a fotókon (1–2)... Ez volt Can első lövése, amióta a Dortmundba szerződött, egész jó volt a nyitány.

Emre Can csavar, „születőben” a mérkőzés legszebb gólja (Fotó: AFP)

A BVB nem tudta megőrizni előnyét, a 43. percben kisszögletet követően egyenlített a Leverkusen. Jonathan Tah egy szinte reménytelennek tűnő labdát mentett meg visszahúzva azt az alapvonalról, pont Volland elé, a házi gólkirály lövése pedig megpattanva utat talált a kapuba (2–2).

Az 52. percben mintaszerű akció végén Jadon Sancho betalált a hazai kapuba, balszerencséjére a VAR-visszanézés megfosztotta a találatról – Sancho semmit sem csinált, ám közvetlenül mögötte, amikor felgyorsított, a szünetben becserélt Giovanni Reyna „eltakarított” szabálytalanul egy visszafutó leverkuseni játékost, maradt a 2–2.

Nem sokáig: Kai Havertz a 63. percben a kapufát találta el, erre (meg mire a leverkuseniek kibosszankodták magukat) a 65. percben a Dortmund szerzett vezetést: a vendégek „befűzték az oktatófilmet”, remek kontrát vezettek végig, Asraf Hakimi helyzetbe hozta ennek végén Raphaël Guerreirót, aki nem hibázta el a ziccert (2–3). Ez volt a Dortmund 59. gólja a 2019–2020-as idényben, korábban sosem szerzett ennyit a BVB 21 forduló alatt!

Az őrült vágtának csak nem akart vége szakadni, a Leverkusen a 72. percben betalált – csak épp lesről, s most még a VAR-ra sem volt szükség. A 81. percben aztán les nem volt, gól így igen: Volland elől még menteni tudtak a védők, de a labda pont a csereként beálló Leon Bailey elé került, aki nem hibázott (3–3). Egy perc kellett ahhoz, hogy már vezessen a Bayer, Lars Bender fejelt gyönyörűen a hosszú sarokba bal oldali beadás után! A Dortmund nem tudott egyenlíteni, Haaland ezúttal gól nélkül zárt, a Leverkusen nyerte meg a minden igényt kielégítő rangadót. 4–3

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Freiburg–Hoffenheim 1–0
(Waldschmidt 39. – 11-esből)
Hertha BSC–Mainz 1–3 (Bruma 84. – öngól, ill. Quaison 17., 82., 94. – a harmadikat 11-esből)
Schalke–Paderborn 1–1 (Kutucu 63., ill. Gjasula 81.)
Werder Bremen–Union Berlin 0–2 (Bulter 53., 73.)
Wolfsburg–Düsseldorf 1–1 (Steffen 50., ill. Zimmermann 13.)

1. Bayern München 20 13 3 4 58–23 +35 42
2. RB Leipzig 20 12 5 3 53–25 +28 41
3. Borussia Dortmund 21 11 6 4 59–32 +27 39
4. Mönchengladbach 20 12 3 5 38–23 +15 39
5. Bayer Leverkusen 21 11 4 6 35–27 +8 37