Bundesliga: a Stuttgart utolsó helyre szorította a HSV-t

2015.04.12. 19:44
A német labdarúgó Bundesliga 28. fordulójának záró mérkőzésén a VfB Stuttgart létfontosságú három pontot gyűjtött be a Werder Bremen 3–2-es legyőzésével. A Stuttgart elkerült a tabella utolsó helyéről, a sereghajtó immár a Hamburger SV.

Az első félidőben a Stuttgart Christian Gentner góljával szerezte meg a vezetést, a második játékrész elején Davie Selke egy távoli fejessel egyenlített. A dráma még hátra volt: Daniel Ginczek ismét a Stuttgartot juttatta vezetéshez a 70. percben, a 84.-ben azonban Martin Harnikot kiállította a játékvezető, a 86.-ban pedig Jannik Vestergaard egalizált. A kiesés fenyegette Stuttgart emberhátrányban is felállt az egyenlítés okozta sokkból, Ginczek a 91. percben rendkívül fontos három ponthoz juttatta a hazaiakat. Az osztályozós (16.) helyen álló Paderborn 27 pontos, a Stuttgart immár 26, az új sereghajtó a Hamburg 25-tel.

NÉMET BUNDESLIGA

28. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Werder Bremen 3–2
(Gentner 15., Ginczek 70., 91., ill. Selke 50., Vestergaard 86.)
KORÁBBAN
1. FC Köln–Hoffenheim 3–2 (M. Lehmann 20. – 11-esből, Ujah 54., Hector 78., ill. Polanski 70. – 11-esből, Modeste 88.)

1. Bayern München 28 22 4 2 74–13 +61 70
2. Wolfsburg 28 18 6 4 62–30 +32 60
3. Mönchengladbach 28 15 8 5 44–22 +22 53
4. Bayer Leverkusen 28 14 9 5 52–31 +21 51
5. Schalke 28 11 8 9 37–31 +6 41
6. Augsburg 28 12 3 13 34–36 –2 39
7. Hoffenheim 28 10 7 11 43–45 –2 37
8. Eintracht Frankfurt 28 9 8 11 51–57 –6 35