Bundesliga: a sereghajtó legyőzte a Leipziget, élen a Bayern!

2016.12.10. 17:29
Robben indította el a Bayern-hengert (Fotó: Action Images)
A német labdarúgó Bundesliga 14. fordulójában a Bayern München kiütötte a Wolfsburgot, és visszavette a vezetést a tabellán, miután az RB Leipzig nagy meglepetésre kikapott az Ingolstadttól! A lipcseiek kapuját most is Gulácsi Péter védte, Kalmár Zsolt a kispadon ült. Kleinheisler László csereként szállt be a Freiburgban kikapó Darmstadtba. A Borussia Dortmund a hajrában csent pontot Kölnből, míg a HSV az Augsburg legyőzésével menekül a kieső zónából.

BAYERN MÜNCHEN–WOLFSBURG

A rekordbajnok nem vesztegetett sok időt a gyengén szereplő, a veszélyzóna közelében tartózkodó Wolfsburg ellen. A 18. percben – miközben a Wolfsburg Marcel Schäfer ápolása miatt tíz emberre fogyatkozott – Arjen Robben húzta elő védjegyszerű megmozdulását, jobbról befelé indult, majd remekül csavart a hosszú sarokba. Négy perccel később Robert Lewandowski lesipuskázott egy átlövés után, közvetlen közelről a kapuba találva.

A Wolfsburg nehéz helyzetét az 58. percben Lewandowski tette reménytelenné: a vendégek védelme bizonytalankodott, Thomas Müller „surranós” lövésébe pedig a lengyel center belepiszkált, a kapuba továbbítva a labdát. „Lewa” egymás után másodszor, a bajnoki szezonban harmadszor duplázott, és már 11 gólnál tart. Thomas Müller pedig egynél – a támadó a 76. percben 4–0-ra változtatta az állást, megtörve nagyon hosszú, 999 perces gólcsendjét a Bundesligában.

A kegyelemdöfést egy gyilkos erejű lövéssel Douglas Costa vitte be, a kiütéses győzelemmel a Bayern München visszavette a vezetést a tabellán!

INGOLSTADT–RB LEIPZIG

Sereghajtó a listavezető ellen, fix kettes? Az Ingolstadt nemet mondott erre: a 12. percben a beívelt szabadrúgást követően Roger csúsztatott Gulácsi Péter kapujába, megszerezte a vezetést a kiesőjelölt! Az Ingolstadt ezt követően végigbírta a mérkőzést, megőrizte a minimális előnyt, pedig a végén már Gulácsi is előrement – az RB Leipzig 13 fordulós veretlenségi sorozat után történetében először alulmaradt a Bundesligában, és kénytelen volt átengedni a vezető helyet a Bayernnek!

Az Ingolstadt első Bundesliga-csapatként győzte le élvonalbeli bajnokin az RB Leipziget (Fotó: Action Images)

A TÖBBI PÁLYÁN

A Dortmundra nehéz vendégjáték várt, Thomas Tuchel csapata az igen jól szereplő – bár az utóbbi két fordulóban megtorpanó – Köln otthonába látogatott. Az egykori NB I-es légiós, Artjoms Rudnevs a 28. percben szép fejessel megszerezte a vezetést a Kölnnek, Marco Reus a 90. percben mentett pontot a Dortmundnak – ez eddig az egyetlen vendéggól a fordulóban.

A Freiburgban vizitáló Darmstadt csapatába a 73. percben szállt be Kleinheisler László, az edzőváltáson átesett vendégek nem tudták megtartani a hajrában a 0–0-t: a 85. percben Nils Petersen tizenegyesből megszerezte a freiburgiak győztes találatát.

Az előző fordulóban első bajnoki győzelmét végre megszerző HSV az Augsburg ellen folytathatta volna hazai pályán a kapaszkodást – a helyzetet azért megnehezítette, hogy a 44. percben Lewis Holtby egyből piros lapot kapott. A 66. percben Dominik Kohr piros lapjával a vendégek is megfogyatkoztak, a HSV pedig Filip Kosztics révén két perc múlva megszerezte a vezetést – és ezzel a három pontot is.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

Bayern München–Wolfsburg 5–0 (Robben 18., Lewandowski 22., 58., Th. Müller 76., Douglas Costa 86.)
1. FC Köln–Borussia Dortmund 1–1 (Rudnevs 28., ill. Reus 90.)
Hamburg–Augsburg 1–0 (Kosztics 68.)
Ingolstadt–RB Leipzig 1–0 (Roger 12.)
Freiburg–Darmstadt 1–0 (Petersen 85. – 11-esből)