Bundesliga: a Schalke legyőzte Dárdai Pál csapatát

2018.03.03. 17:31
A Schalke egyetlen góllal jobb volt a Hertha BSC-nél (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bundesliga 25. fordulójában a Schalke 1–0-ra legyőzte Dárdai Pál csapatát, a Hertha BSC-t.

Schalke 04–Hertha BSC

A forduló előtt a Schalke a második helyen állt 41 ponttal, míg Dárdai Pál együttese a 11. volt 32 ponttal. A német élvonal középmezőnye nagyon sűrű, így egy győzelemmel sokat lehet előrelépni.

A mezőnyfölényben játszó Schalke a 37. percben megszerezte a vezetést, Marko Pjaca használta ki a berlini védelem hibáját.

A Schalke sorozatban a 22. tétmeccsén ért el gólt, 1984 óta ez a leghosszabb széria a klub történetében.

Bár a mérkőzés hátralévő részében a Hertha volt az aktívabb – összességében kicsivel többet birtokolta a labdát –, nem jött össze az egyenlítés. Ezzel a győzelemmel a Schalke megerősítette a pozícióját az élmezőnyben.

A többi mérkőzésről

Nem mondhatni, hogy gólesővel indult a játéknap, hiszen az öt, fél négyes kezdésű mérkőzésen a 30. percig kellett várni az elsőre. A Hoffenheim ekkor szerezte meg a vezetést Augsburgban Andrej Kramaric révén. A horvát játékos sorozatban az ötödik bajnoki meccsén talált be.

Szalai Ádám a kispadon kezdett, de a 73. percben becserélték. Ekkor a Hoffenheim már 2–0-ra vezetett, mert a 51. percben Serge Gnabry is eredményes volt. A magyar légiós nem szerzett gólt, az eredmény 2–0 maradt csapata javára.

Az RB Leipzig–Borussia Dortmund (1–1) mérkőzésről ide kattintva tudhat meg többet!

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Schalke 04–Hertha BSC 1–0 (Pjaca 37.)

Eintracht Frankfurt–Hannover 96 1–0 (Da Costa 40.)
Augsburg–Hoffenheim 0–2 (Kramaric 30., Gnabry 51.)
Hamburger SV–Mainz 05 0–0
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2 (Mehmedi 79., ill. Alario 31. – tizenegyesből, Brandt 78.)
RB Leipzig–Borussia Dortmund 1–1 (Augustin 29., ill. Reus 38.)
Vasárnap:
15.30: 1. FC Köln–VfB Stuttgart (Tv: Eurosport2)
18.00: Freiburg–Bayern München (Tv: Eurosport2)
Pénteken játszották:
Borussia Mönchengladbach–Werder Bremen 2–2 (Zakaria 5., Moisander 33. – öngól, ill. Delaney 59., Jóhannsson 78.)

1. Bayern München 24 19 3 2 55–18 +37 60
2. Schalke 25 12 7 6 39–30 +9 43
3. Borussia Dortmund 25 11 9 5 50–31 +19 42
4. Eintracht Frankfurt 25 12 6 7 33–27 +6 42
5. Bayer Leverkusen 25 11 8 6 45–33 +12 41
6. RB Leipzig 25 11 6 8 38–34 +4 39
7. Hoffenheim 25 9 8 8 40–38 +2 35
8. Mönchengladbach 25 10 5 10 33–37 –4 35