Bundesliga: a Hoffenheim ismét kibabrált a Bayern Münchennel

2017.09.09. 20:25
A Hoffenheim sorozatban másodszor is legyőzte a Bayernt odahaza (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) harmadik fordulójában a Hoffenheim hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Bayern Münchent Mark Uth duplájával.

A Bayern eddig 18-szor találkozott a Bundesligában a Hoffenheimmel, 14 győzelem és 3 döntetlen mellett mindössze egy vereséget szenvedett a müncheni együttes – azt mondjuk épp a legutóbbi szezonban, amikor a Hoffenheim odahaza 1–0-ra nyert (miután már idegenben is 1–1-re tudott végezni). A bajoroknál Thomas Müller a 400. tétmérkőzésén lépett pályára, a kezdőben helyet kapó 27 éves támadó 161 gólt és 101 gólpasszt osztott ki eddig.

A Bayern birtokolta többet a labdát az első percekben, majd a Hoffenheim is megjött a meccsbe jó negyedóra elteltével, és a 27. percben a vezetést is megszerezte a házigazda. Mats Hummelstől pattant el a labda az oldalvonalnál, Andrej Kramaric viszont villámgyorsan reagált, kért egy labdát és egyből bedobta a kilépő Mark Uthnak, aki 16 méterről a jobb alsóba bombázott. (1–0)

A bajorok hevesen reklamáltak, mivel Hummels már az oldalvonalon kívülről ugyan, de visszarúgta a labdát a pályára, miközben a Hoffenheim (a másikkal) épp támadásba lendült és be is talált. A gól azonban szabályos volt: a FIFA szabálykönyvének második pontja szerint „ha egy második labda is a pályára kerül, ám nem befolyásolja a játékot, a játékvezetőnek nem kell megszakítania a mérkőzést".

A szünetben a Hoffenheim vezetett tehát, sőt a fordulás után gyorsan meg is duplázta az előnyét. Az 51. percben a Bayern támadott, de elveszítette a labdát, és a villámgyors kontrából betaláltak a hazaiak: Steven Zuber lépett ki a bal oldalon, majd a tizenhatoson belülre passzolt az üresen érkező Uthnak, aki 11 méterről a jobb alsóba helyezett precízen. (2–0)

A hajrában Franck Ribéry és James Rodríguez is beállt (utóbbi az első Bundesliga-meccsén lépett pályára), segíteni azonban ők sem tudtak a Bayernen, amely ezúttal pont nélkül maradt a Hoffenheim ellen. A sérült Szalai Ádám nem volt keretben egyébként a házigazdáknál.

A játéknap további eseményeiről ide kattintva olvashatnak.