Bundesliga: a hajrában nyílt ki a gólcsap – Batshuayi döntött a rangadón

2018.03.11. 19:56
Mitchy Batshuayi az utolsó pillanatokban döntött (Fotó: Twitter)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójában a Borussia Dortmund fordulatos meccsen 3–2-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot.

A forduló rangadóján a harmadik helyen álló Borussia Dortmund az ugyanannyi pontot gyűjtő Eintracht Frankfurtot fogadta.

Bekezdtek a hazaiak, előbb Marco Reus lőtt mellé kapásból, majd a 10. percben André Schürrle tévedett centiket fejjel. Nem kellett sokáig szomorkodniuk, egy perccel később Christian Pulisic remek labdát adott Reus felé, a közbecsúszó Marco Russ a saját kapujába sodorta a labdát – a védő öngólt vétett ugyan, nem lehet hibáztatni, ha nem próbál menteni, alighanem bevette volna az üres kaput hasonló nevű ellenfele (1–0). A Dortmund ebben a szezonban 7 gólt szerzett az első 15 percben, a Bundesligában nincs nála jobb ebben a kategóriában.

Visszavett a tempóból a Borussia, mégis némiképp a semmiből jött a Frankfurt gólja: a csereként beálló Luka Jovics fejelte a kapuba a labdát Jonathan de Guzmán kiváló szabadrúgása után. 1–1

Ezt követően aztán igazi érzelmi hullámvasúton találhatták magukat a két csapat drukkerei.

Néhány perccel az egyenlítő találat után egy újabb csere, Mitchy Batshuayi szerzett gólt (2–1), a hosszabbítás első percében (naná, hogy egy cserejátékos), Danny Blum már-már pontot mentett a csapatának (2–2), ám a 94. percben ismét lecsapott Batshuayi, aki egy nagy védelmi hibát kihasználva eldöntötte a rangadót. 3–2

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–2 (Russ 11. – öngól, Batshuayi 77., 94., ill. Jovics 74., Blum 91.)