Bundesliga: a Dortmund és a Leipzig is nyert idegenben

CS. M.CS. M.
2020.10.17. 17:39
Marco Reus szerezte a dortmundiak győztes gólját (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának szombati játéknapján az RB Leipzig és a Borussia Dortmund is nyerni tudott idegenben, éppúgy, ahogy a Stuttgart és a Leverkusen. A Freiburg döntetlent játszott a Werder Bremennel hazai pályán.

Augsburg–RB Leipzig 0–2
Esélyesebb csapathoz mérten a lipcseiek kezdték intenzívebben az összecsapást, de igazán veszélyes lehetőségeket nem tudtak kialakítani. Végül az első félidő végén, a 45. percben szerezte meg a vezetést a Leipzig: egy jobb oldali beadásra Angelino ért oda a túloldalon, és a rövid sarokba fejelte a labdát (0–1).

A második félidőben, a 66. percben meg is duplázta előnyét az RB Leipzig, amikor Yussuf Poulsen a tizenhatoson belül egy bődületes kapáslövésből pókhálózta ki a jobb felső sarkot (0–2). Gulácsi Péter végig a pályán volt a lipcseieknél, és gól nélkül hozta le az összecsapást, míg Willi Orbán csereként állt be a szünetben.

Freiburg–Werder Bremen 1–1
Sallai Roland kezdőként lépett pályára a hazaiaknál, akik már a 16. percben megszerezték a vezetést: egy szögletet, majd egy lövést követően a kapu közvetlen közelében került a labda Philipp Leinhart elé, aki bekotorta azt (1–0). A Freiburg pár perccel később újra betalált, de azt a gólt a VAR-ozás után érvénytelenítették.

A brémaiak ezt követően pedig ki is egyenlítettek Niclas Füllkrug révén, aki a 24. percben megítélt tizenegyest váltotta gólra egy perccel később (1–1). A második félidőben mindkét csapat előtt akadt komoly gólszerzési lehetőség, de több találat már nem született.

Hertha BSC–VfB Stuttgart 0–2
Már a 9. percben előnybe került az újonc Stuttgart – Marc-Oliver Kempf egy szabadrúgást követő beadás után fejelt a fővárosiak kapujába (0–1). Ezt követően átvette az irányítást a Hertha, de gólig nem jutott el.

Sőt, a 68. percben már kettővel vezettek a vendégek: Gonzalo Castro nagyjából 25 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (0–2), amivel beállította a későbbi végeredményt.

Hoffenheim–Borussia Dortmund 0–1
Erling Haaland és Marco Reus is csak csereként várta a kezdőrúgást, ennek ellenére is a Dortmund dominált az első félidőben, gólt azonban nem sikerült szereznie.

A második félidőben hasonló volt a helyzet egészen a 76. percig, ekkor Haaland került ziccerbe, és a szintén csereként beszálló Reusnak passzolt, aki nem hibázott üres kapura (0–1), ezzel megnyerte a meccset a Borussiának

Mainz–Leverkusen
A Szalai Ádámot a meccskeretből ezúttal is kihagyó Mainz az első perctől kezdve alárendelt szerepet játszott, de hátrányba csak a 30. percben került – ekkor Lucas Alario fejelt a kapuba egy szöglet után (0–1).

A második félidőben már több helyzete volt a Mainznak, a 78. percben pedig emberelőnybe került Edmond Tapsoba kiállítása után. Ezt azonban nem tudta kihasználni a hazai gárda, így a Leverkusen elvitte Mainzból a három pontot.