Bundesliga: a 91. percben mentett pontot a Hertha

2017.12.10. 20:03
Francisco Caiuby (jobbra) góljával szerzett vezetést az Augsburg (Fotó: AFP)
A Hertha BSC Salomon Kalou 91. percben rúgott góljának köszönhetően mentett pontot, s végzett 1–1-re Augsburgban a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Az első nagyobb lehetőség Dárdai Pál együttese előtt adódott, ezt követően viszont egyértelműen a hazaiaké volt a félidő: bizony, szerencsésnek vallhatták magukat a berliniek, hogy a három veszélyes kontra egyike sem végződött góllal (két lövés elkerülte a kaput, míg a harmadik a lécen csattant).

A második játékrészben hatalmas kapushiba után szerzett vezetést az Augsburg: Rune Jarstein csúnyán alászaladt egy bal oldalról érkező szögletnek, és ezt kihasználva Caiuby a léc alá vágta hét méterről a labdát (1–0).

Mikor már úgy tűnt, hogy ez is csak egy szokásos idegenbeli meccse lesz a Herthának, jött a 91. perc és Salomon Kalou, aki szintén egy sarokrúgást követően tudott eredményes lenni, megmentve legalább az egyik pontot csapatának (1–1).

A döntetlen ellenére nem lehet elégedett Dárdai Pál, akinek együttese a Freiburg győzelme miatt immár csak három pontra van az osztályozót jelentő 16. pozíciótól – több kell a folytatásban a tavaly erőn felül (?) teljesítő, hatodik helyen végző gárdától.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ

Augsburg–Hertha BSC 1–1 (Caiuby 74., ill. Kalou 91.)
Korábban
Köln–Freiburg 34 (Klünter 8., Guirassy 16. – 11-esből, Stanko 29. – öngól, ill. Petersen 39., 90., 94. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Haberer 65.)
Hannover 96–Hoffenheim 2–0
(Füllkrug 59., Harnik 85.)

Szombat
Borussia Mönchengladbach–Schalke 04 1–1
(Kramer 24., ill. Vestergaard 62. – öngól)
Borussia Dortmund–Werder Bremen 1–2 (Bargfrede 57. – öngól, ill. Eggestein 26., Gebre Selassie 65.)
RB Leipzig–Mainz 05 2–2 (Kampl 29., Werner 45+3., ill. Quaison 39., Berggreen 87.)
Eintracht Frankfurt–Bayern München 0–1 (Ar. Vidal 20.)
Hamburger SV–Wolfsburg 0–0