Bundesliga: 9/9 a Bayernnek, Dárdaiék a végén buktak, Szalai beállt

2015.10.17. 17:34
A piros mezes Hertha nagyot küzdött Gelsenkirchenben, de a végén a Schalke örült (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 9. fordulójában megőrizte százszázalékos mérlegét a Brémában nyerő Bayern München. Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC megtört egy hosszú negatív szériát a Schalke ellen, tíz emberrel egyenlített Gelsenkirchenben, de végül 2–1-re kikapott. Szalai Ádám először lépett pályára ebben a szezonban bajnoki mérkőzésen – a hajrában szállt be a Hoffenheimbe –, csapata azonban 4–2-es vereséget szenvedett Wolfsburgban. A Mönchengladbach meghökkentő különbségű, 5–1-es sikert aratott Frankfurtban.

„Egy árva ponttal sem kalkuláltunk a Bayern ellen” – ismerte be a Werder vezetőségéből Thomas Eichin, és a közelmúlt eredményei – a brémaiak kaptak 4–0-s, 6–0-s, 5–2-es, 7–0-s és 6–1-es verést is a rekordbajnoktól – alapján volt is ok a szerénységre. A müncheniek vezető gólja 23 percet váratott magára, Theodor Gebre Selassie rossz felszabadítása után Thiago Álcantarához került a labda, beadása után Thomas Müller lőtt a hálóba. Ez döntött is: a Werder most nem kapott ugyan nagy verést, ám a kicsi is elég volt ahhoz, hogy a Bayern megőrizze hibátlan védelmét. A rekordbajnok kilencből kilencet nyert meg – senki sem csinált még ilyet a Bundesligában! –, előnye a forduló után hét pont a Dortmunddal és nyolc a Schalkéval szemben.

Egész pocsék sorozatban volt a Hertha BSC a Schalke ellen: a berliniek 11 év óta nyeretlenek a Schalke otthonában, ezen időszak alatt pedig gólt sem szereztek Gelsenkirchenben. Most pedig már nagyon hamar bajba kerültek: a 18. percben Vedad Ibisevic azonnali piros lapot kapott Max Meyerrel szembeni szabálytalanságáért.

Az emberelőnyt a 27. percben tudta gólelőnyre konvertálni a Schalke, Johannes Geis szabadrúgását Benedikt Höwedes fejelte be. A berliniek szörnyű szériája a 73. percben szakadt meg, Mitchell Weiser beadását Salomon Kalou fejelte be – tíz emberrel is 1–1! A vérszemet kapó berliniek a hajrában a vezetést is megszerezhették volna, de Ralf Fährmann mentett Fabian Lustenberger elől. A végén aztán Max Meyer lesújtott a Herthára, a Schalke irdatlan szenvedés árán, ám otthon tartotta a három pontot. A Hertha gelsenkircheni góltalansági szériája megszakadt, a nyeretlenségi nem.

A Wolfsburg–Hoffenheim meccsen – amelyet Szalai Ádám a kispadon kezdett – hamar elszabadult a pokol, a 43. másodpercben Max Kruse talált a hálóba, 6:15 és Bas Dost fejese után pedig már 2–0 állt az eredményjelzőn. A hazai drukkerek lehet, hogy gálát vártak, ám gála helyett fél óra elteltével vendéggól jött, a jobbhátvéd, Jeremy Toljan köszönt be. A helyzet immár nem reménytelen voltától úgy felbuzdultak a vendégek, hogy Jonathan Schmid révén az 54. percben egyenlítsenek – nyolc percig örülhettek az egálnak, mert megint jött Kruse.

A Kruse-gála újabb góllal a 83. percben folytatódott, ezzel eldőlt a meccs. Aztán olyasmi történt, ami ebben az idényben a bajnokságban még nem: beállt Szalai Ádám. A magyar center az előző Bundesliga-idény 33. fordulója óta először léphetett pályára. Az eredmény már nem változott, a Wolfsburg 4–2-re nyert.

Augsburgban a házigazdák nagy labdabirtoklási fölényben futballoztak, más kérdés, hogy a párharcokban nagyon csúnyán alulmaradtak az agresszív Darmstadttal szemben, így az újonc az első félidő után Sandro Wagner és Peter Niemeyer góljával 2–0-ra vezetett. Meg is tartotta az előnyt, a hazai közönség meg jól kifütyülte az augsburgiakat... A HSV–Leverkusen meccsen Stieber Zoltán megint nem került be a meccskeretbe, a találkozó gól nélküli döntetlenre végződött.

Az edzőváltás óta megtáltosodó Borussia Mönchengladbach szezonkezdő öt veresége után sorozatban negyedszer nyert a Bundesligában: a Gladbach Frankfurtban gázolta el az Eintrachtot 5–1-re! A Mönchengladbach Raffael góljával hamar vezetést szerzett, ám jött a frankfurti gólgép, Alexander Maier, és a 29. percben büntetőből egyenlített. A második félidőben aztán a vendégek óriási pofont adtak az Eintrachtnak, négyszer is betaláltak, így kiütéses győzelmet arattak.

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Schalke–Hertha BSC 2–1
(Höwedes 27., M. Meyer 92., ill. S. Kalou 73.)
Wolfsburg–Hoffenheim 4–2
(M. Kruse 1., 62., 83., Dost 7., ill. Toljan 29., Schmid 54.)
Hamburg–Bayer Leverkusen 0–0
Augsburg–Darmstadt 0–2
(Wagner 7., Niemeyer 29.)
Werder Bremen–Bayern München 0–1
(Th. Müller 23.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–5 (A. Meier 29. – 11-esből, ill. Raffael 16., 57., Dahoud 51., Hahn 82., 91. – az elsőt 11-esből)

1. Bayern München 9 9 29–4 +25 27
2. Borussia Dortmund 9 6 2 1 24–11 +13 20
3. Schalke 9 6 1 2 12–9 +3 19
4. Wolfsburg 9 4 3 2 14–12 +2 15
5. Hertha 9 4 2 3 12–10 +2 14
6. 1. FC Köln 8 4 2 2 13–12 +1 14
7. Ingolstadt 8 4 2 2 6–6 0 14
8. Bayer Leverkusen 9 4 2 3 8–9 –1 14