Bundesliga: 6–1-re nyert és vezet a BVB, csak 3. a Bayern

2017.09.23. 20:37
Aubameyang mesterhármast ért el a Mönchengladbach ellen (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund a szombat esti meccsen parádés gólokkal, köztük Pierre-Emerick Aubameyang mesterhármasával 6–1-re győzött a Borussia Mönchengladbach ellen a Bundesligában, így kétpontos előnnyel vezeti a tabellát, a gaboni válogatott csatár pedig a góllövőlistát.

A Bayern München pénteki botlása, no meg a másik rivális, a Hoffenheim Schalke elleni győzelme miatt különösen fontos volt a forduló előtt egypontos előnnyel listavezető Dortmund számára a három pont begyűjtése a Mönchengladbach elleni hazai találkozón.

Ettől függetlenül a BVB türelmesen kezdte a meccset, olyannyira, hogy az első lövőhelyzet a vendégek előtt adódott, Thorgan Hazard jobb oldali kísérletét Roman Bürkinek kellett védenie.

Az első dortmundi lehetőségre a 26. percig kellett várni, Pierre-Emerick Aubameyang startolt rá egy csúsztatott fejesre, de éles szögből már csak a kapufa külső részét találta el.

Nem sokkal később viszont már megszerezte a vezetést a Borussia Dortmund: Aubameyang még az alapvonal előtt elért egy hosszú labdát, becsúszva lőtte középre, az érkező Maximilian Philipp pedig jobbal, felugorva, kapásból továbbított a kapu hosszú oldalába. 1–0

A 39. percben ismét Philipp rúgott nagy gólt: ezúttal Jeremy Toljan bal oldali beadásból lőtt ballal a jobb felsőbe, ezzel rögtön meg is duplázta az eddigi dortmundi bajnoki találatainak a számát, hiszen az összecsapás előtt kettőnél járt. 2–0

A szünet előtt Aubameyang szerezte meg a harmadik hazai gólt közelről, Philipp passzából. 3–0

A második félidőben Aubameyang duplázott (4–0), majd még egy gyönyörű, az alapvonal előtt sarokkal megmentett labdája is volt, még ha abból nem is született gól. Nem úgy a 64. percben, amikor – már nem először a meccsen – lefutotta a hazaiak védelmét és jobbról a hosszúba lőtt, ezzel mesterhármast ért el. 5–0

A gaboni válogatott csatár így már nyolc bajnoki gólnál jár ebben a szezonban, ezzel élre állt a góllövőlistán, a Bayern lengyel csatárát, a héttalálatos Robert Lewandowskit megelőzve.

A Mönchengladbach ezután még szépített, majd a Dortmund is lőtt még egyet, de a lényeg nem változott: a BVB nyert (6–1), és immár kétpontos előnnyel vezeti a táblázatot, a 14 ponttal 2. Hoffenheim és a 13-mal 3., címvédő Bayern előtt.

A korábbi szombati meccsekről itt olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach 6–1
(Philipp 28., 38., Aubameyang 45., 49., 62., Weigl 79., ill. Stindl 66.)

KORÁBBAN
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt
2–1
(Augustin 28., Werner 67., ill. Rebic 77.)

PÉNTEKEN RENDEZTÉK
Bayern München–Wolfsburg 2–2 (Lewandowski 33. – 11-esből, Robben 42., ill. Arnold 56., Didavi 83.)

1. Borussia Dortmund 6 5 1 19–1 +18 16
2. Hoffenheim 6 4 2 11–5 +6 14
3. Bayern München 6 4 1 1 14–5 +9 13
4. Augsburg 6 3 2 1 8–4 +4 11
5. Hannover 5 3 2 6–2 +4 11
6. RB Leipzig 6 3 1 2 10–7 +3 10
7. Schalke 6 3 3 7–8 –1 9
8. Hertha 6 2 2 2 6–6 0 8