Bundesliga: újabb Bayern-siker, Lewandowski előzi Gerd Müllert

2015.04.11. 17:29
Robert Lewandowski a Bayern és saját maga első gólját ünnepli a Frankfurt elleni szombati meccsen (Fotó: Reuters)
A Bayern München hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Eintracht Frankfurtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának szombati játéknapján, és újabb nagy lépést tett a bajnoki cím felé. A Mönchangladbach simán megverte a Dortmundot a két Borussia párbajában (3–1), míg a Mainzban nyerő Leverkusen győzelmi sorozata már hat bajnokit számlál.

BAYERN MÜNCHEN–FRANKFURT 3–0

A bajnokságot utcahosszal vezető Bayern a legutóbbi hazai mérkőzésén kikapott (Mönchengladbach, 0–2), volt mit feledtetnie tehát, és ahogyan Robert Lewandowski megszerezte a vezetést a 15. percben, az igazán közönségboldogító volt: a lengyel támadó a kapunak háttal állva finoman elemelte a labdát a szerelni igyekvő védő orra elől, majd megfordult, és leesés előtt a hosszú sarokba zúdította (1–0).

Bár az első félidő hajrájában a játékvezető érvénytelenítette Thomas Müller elsőre megadott gólját – a kétségkívül lesen álló támadót a határozatlankodó védők egyike hozta játékba –, a müncheni publikum nem maradt újabb gólok nélkül. A szünet után, egy szép kontra végén Lewandowski fejelte be a kipattanót (2–0), majd nem sokkal később Thomas Müller is meglőtte a magáét, méghozzá egy félig-meddig elveszni látszó labdát az alapvonal közeléből a hálóba bombázva (3–0).

A tavaly nyáron Dortmundból igazolt Lewandowski 16 bajnoki gólnál jár a szezonban, azaz eggyel máris többet termelt, mint a legendás müncheni bombázó, Gerd Müller az első müncheni idényében.

S még egy statisztikai csúcs: ebben az idényben fordul elő először, hogy a Bayern hazai bajnoki mérkőzésein már 14 fellépésen összejön az egymillió fizető néző.

MÖNCHENGLADBACH–DORTMUND 3–1

A hazaiak sorozatban a negyedik győzelmük reményében léptek pályára, és már az első percben vezettek a Borussia-párbajban: Oscar Wendt 28. másodpercben lőtt góljánál nincs is gyorsabb a Gladbach történetében azóta, hogy az efféle adatokat ilyen precízen nyilvántartják. Ez volt egyébként az ötödik első percbeli gól a mostani Bundesliga idényben – háromszor a Dortmund kapusa matathatott a hálóban…

Az első félidő derekán beakadt Raffael közeli lövése is – Patrick Herrmann óriási szóló végén adta a gólpasszt a brazilnak –, a fordulás után lőtt egy gólt Havard Nordveit is, Ilkay Gündogan csak szépíteni tudott. A Gladbach megérdemelten nyerte meg a nagy iramú meccset, a tavaszt jól kezdő Dortmund egymás után a második bajnokiját veszítette el.

MAINZ–LEVERKUSEN 2–3

Tovább építi-e a Leverkusen a Bundesliga leghosszabb aktív győzelmi sorozatát? A tabella „igen”-t sugallt, csakhogy a Mainz sem veszített február vége óta – és most sem adta könnyen magát. Bár a vendégek a második félidő derekán már három góllal vezettek, Ku Dzsa Csol két büntetőt is értékesített a hajrában, így a végjáték parázs lett. Ettől függetlenül tény: a Leverkusen sorozatban hatodszor is győzött.

PADERBORN–AUGSBURG 2–1

Elias Kachunga fejesével megtört a Paderborn 599 percnyi gól utáni áhítozása, és bár Pierre-Emile Höjbjerg az Augsburg 150. élvonalbeli góljával gyorsan egyenlített, Srdjan Lakic fejesével a hazaiak újra magukhoz ragadták a kezdeményezést – és végül meg is szerezték a bennmaradás szempontjából roppant fontos három pontot.

SCHALKE–FREIBURG 0–0

A Schalke három forduló óta nyeretlen volt, a kiesés elől menekülő Freiburg viszont egymás után kétszer győzött – és közel volt a harmadik sikerhez is, csakhogy az 58. percben Julian Schuster, a csapatkapitány a kapu fölé lőtt egy büntetőt. A két kapus jó napot fogott ki, így hiába adódtak helyzetek mindkét oldalon, gól végül nem született.

HAMBURG–WOLFSBURG 0–2

Stieber Zoltán csapata, a Hamburg a papírformának megfelelően hazai pályán 2–0-ra kikapott a Wolfsburgtól a szombat esti mérkőzésen, és továbbra is kiesést jelentő helyen áll. Stieber kispados volt, edzője nem küldte pályára. A HSV sorozatban negyedszer kapott ki a bajnokságban, két hónapja nyeretlen.

A vendégek legjobb gólvágója, Bas Dost március eleje óta egyszer sem talált a kapuba, igaz, ezúttal mindkét találatot ő készítette elő társainak.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
28. FORDULÓ

Bayern München–Eintracht Frankfurt 3–0 (Lewandowski 15., 66., Th. Müller 82.)
Schalke–Freiburg 0–0
Mönchengladbach–Borussia Dortmund 3–1 (Wendt 1., Raffael 32., Nordtveit 67., ill. Gündogan 77.)
Mainz–Bayer Leverkusen 2–3 (Ku Dzsa Csol 78., 91. – mindkettőt 11-esből, ill. Szon Hung Min 15., Kiessling 60., Calhanoglu 73.)
Paderborn–Augsburg 2–1 (Kachunga 48., Lakic 60., ill. Höjbjerg 52.)
Hamburg–Wolfsburg 0–2 (Guilavogui 10., Caligiuri 73.)

1. Bayern München 28 22 4 2 74–13 +61 70
2. Wolfsburg 28 18 6 4 62–30 +32