Bundesliga 2.: könnyedén nyert a Stuttgart, megszenvedett a HSV

2020.05.31. 16:51
A HSV 0–1-ről fordítva győzött 3–2-re Pohjanpalo (balra) egy és David Kinsombi két góljával (Fotó: hsv.de)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi meccsein a 2–4. helyezett csapatok esélyesként léptek pályára, mindegyikük győzött is, igaz, a Hamburg a vártnál talán nehezebben.

A Stuttgart a hét közben kulcsfontosságú rangadót nyert meg a Hamburg ellen, 3–2-es győzelmével ugyanisa HSV-t megelőzve, a második, feljutást érő helyre lépett előre a tabellán. A svábok a rangadón elért siker után lendületből a sereghajtó Dynamo Dresdent is megverték idegenben 2–0-ra.

A 4. helyen álló Heidenheim is könnyedén, 3–0-ra nyert otthon az Erzgebirge Aue ellen, így a Hamburgnak is győznie kellett ahhoz, hogy néhány napon belül ne csússzon hátra két helyet, és legalább az osztályozós, 3. pozíciót megtartsa a 29. fordulót követően. A 17. Wehen Wiesbaden meglepetésre a 12. percben megszerezte a vezetést Hamburgban, és bár a hazaiak már a szünet előtt fordítottak, az 57. percben Manuel Schäffler 11-esből szerzett második góljával egyenlített a vendégcsapat.

A 76. minutumban azonban a hamburgi David Kinsombi is megszerezte a második gólját, ezzel 3–2-re győzött Dieter Hecking csapata.