A Mainz kétgólos hátrányból mentett pontot, Szalait 104.-szer is becserélték

2020.05.17. 15:15
Kétgólos hátrányból mentett pontot a Mainz a Köln ellen (Fotó: AFP)
Hiába vezetett már két góllal is, végül egy ponttal kellett beérje az 1. FC Köln az FSV Mainz ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26., a koronavírus miatti leállást követő első fordulójában. A vendégeknél Szalai Ádám bő 20 percet töltött a pályán csereként.

Villámrajtot vett a két hónapos kényszerszünetet követően a Köln, amely Mark Uth büntetőjével már a 6. percben megszerezte a vezetést a Mainz ellen (1–0). Ezt követően viszont veszélyes játékba kezdett a kabalaállatát, IX. Hennest is nélkülöző hazai együttes. A kölniek szinte teljesen átadták a területet a vendégeknek és mintha csak nyolcvan percen keresztül kontrákra szeretnének játszani, behúzódtak védekezni a saját térfelükre...

A Mainz azonban hiába birtokolta jóval többet a labdát, a tizenhatos környékén elfogyott a tudomány. Valahogy egy-egy pillanattal mindig tovább vártak a vendégek, mint hogy egy kölni láb ne ért volna oda szerelni.

Fordulást követően úgy tűnt, Markus Gisdol csapatának hazárdjátéka bejöhet: egy tetszetős akció végén Florian Kainz fejesével növelte tovább az előnyt (2–0).

Ám az utolsó 30 percre elfogyott a Köln szerencséje (talán pont IX. Hennes kisugárzása hiányzott a végső sikerhez). Előbb a csereember, Taiwo Awoniyi vette be közvetlen közelről a hazai kaput, majd a 72. percben Pierre Kunde mutatott be látványos szólót és egalizált (2–2).

A vendégcsapat magyar támadója, Szalai Ádám a 69. percben, 2–1-es kölni vezetésnél állt be. Ez volt karrierje során a 104. Bundesliga-bajnoki, amelyen csereként kapott lehetőséget a Kicker napokban megjelent statisztikája szerint (ezzel az örökranglista 8. helyén áll). A válogatott játékos kétszer is remek labdát adott a társaknak, előbb Karim Onisiwo lövését Timo Horn védte, majd pár perccel később Robin Quaisont szerelték bravúrosan a tizenhatoson belül Szalai ziccerpassza után.

A Mainz a pontmentésnek köszönhetően négypontos előnyben van a 16., osztályozós helyen álló Düsseldorffal szemben. A Köln továbbra is a 10. helyen található.

A TALÁLKOZÓ ESEMÉNYEI, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK PERCRŐL PERCRE ITT!

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
1. FC Köln–Mainz 2–2 (Uth 6. – 11-esből, Kainz 53., ill. Awoniyi 61., Kunde 72.)