Bundesliga: Gulácsi remekelt, rangadót nyert a dobogós Lipcse

2018.12.02. 19:55
Gulácsi Péter bravúrjai is kellettek az újabb sikerhez (Fotó: AFP)
Timo Werner duplája döntött az RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach összecsapáson a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában. Ezzel Gulácsi Péterék ismét dobogós pozícióban, a harmadik helyen állnak. A Frankfurt hazai pályán kikapott a Wolfsburgtól.

Az RB Leipzig már a 3. percben megszerezte a vezetést a Mönchengladbach ellen: Timo Werner a legutóbbi öt, Gladbach elleni mérkőzéséből a negyediken is beköszönt ezzel (1–0). Ez volt a lipcsei együttes hatodik találata a szezon során, amelyet az első 15 percben jegyzett – ennél több egyik csapatnak sincs a Bundesligában.

Werner az első félidő hosszabbításában másodszor is bevette a vendégkaput. Yussuf Poulsen rázta le a védőit, majd a kimozduló Yann Sommer mellett volt szíve az érkező társ elé passzolni, akinek semmi más dolga nem akadt, mint 14 méterről eltalálni az üres kaput (2–0).

Gulácsi Péter öt védéssel, köztük legalább két bravúrral zárta a mérkőzést. a 32. percben Florian Neuhaus fejesénél, majd a második játékrészben Thorgan Hazard takarásból érkező lövésénél.

Willi Orbán a kispadról nézte végig a találkozót.

A Leipzig ezzel egy pontra megközelítette a bajnokság második helyén álló Mönchengladbachot és újra dobogós pozícióba került.

A vasárnapi játéknap második mérkőzésén a Frankfurt hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Wolfsburgtól, Luka Jovics szezonbeli 10. gólja csupán az eredmény kozmetikázására volt elég Admir Mehmedi és Daniel Ginczek találata után.