Brutális csapás: a Bayern 9-2-re eltiporta a Hamburgot

2013.03.30. 20:27
Egy, kettő, három, négy, öt, hat, hét, nyolc, KILENC! Szenzációs Bayern-diadal a HSV ellen (Fotó: Reuters)
Szenzációs formában várja a Bajnokok Ligája negyeddöntőjét a német rekordbajnok Bayern München, amely a Bundesliga 27. fordulójában megsemmisítő, 9–2-es vereséget mért a Hamburgra. Mondhatni, a bajorok erődemonstrációval válaszoltak arra, hogy a Dortmund szombat délután stuttgarti sikerével elnapolta a bajnokavatást.

A Hamburgnak rosszul kezdődött a meccs, bár azt maguk az északiak sem sejtették ekkor, hogy mennyire rémálomszerű napjuk lesz Münchenben: az 5. percben Xherdan Shaqiri lőtte ki laposan a bal alsót. A HSV ezt követően megúszott 14 percet, ám Bastian Schweinsteiger fejese után René Adler másodszor is maga után nyúlhatott. A félidő utolsó negyedórájában pedig végképp átszakadt a gát, és a müncheni gólözön a HSV-ra zúdult: a 30. percben Arjen Robben szögletét Javi Martínez tette tovább, az érkező Claudio Pizarro nem hibázott.

Három perccel később Pizarro és Robben akciójánál csak nyomozták a labdát a vendégek, a végén a holland szélső talált be, míg a 45. percben megint Pizarro „csengetett”. A Hamburg ezzel klubtörténelmet írt, igaz, a fekete krónika lapjaira kívánkozót: a patinás csapat Bundesliga-mérkőzésen még sosem kapott öt gólt az első félidőben. De nem volt megállás, a Bayern a folytatásra is kigördítette a hengert!

Az 53. percben Robben gyorsult a jobb szélen, az alapvonalról visszagurított, Pizarro rendkívül laza (egyben bravúros) mozdulattal, sarokkal a kapuba lőtt. Egy perccel később Pizarro előkészített, Robben fejezett be – 7–0! A nyolcadik csapás a szenzációsan futballozó Pizarrótól eredt: az újabb góljával Karl-Heinz Rummeniggét a Bundesliga örök-góllövőranglistáján megelőző perui pazar Ribéry, Müller akciót fejezett be. Jeffrey Bruma Van der Vaart szöglete után szépített – már ha 8–0-nál szépítésről lehet még egyáltalán beszélni... –, erre Ribéry azonnal válaszolt, 9–1.

A HSV a hajrában Heiko Westermann révén kihasználta még egyszer a Bayern szögletek utáni lazaságát, 9–2-re alakítva az eredményt. A félelmetes erejű Bayern végül kilencnél megállt: a HSV Bundesliga-története során mindössze egyszer kapott kilenc gólt, akkor 1964-ben – az 1860 Münchentől..

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ

Bayern München–Hamburger SV 9–2
(Shaqiri 5., C. Pizarro 30., 45., 53., 68., Schweinsteiger 19., Robben 33., 54., Ribéry 76., ill. Bruma 75., Westermann 86.)

KORÁBBAN

Augsburg–Hannover 0–2 (Rausch 61., 90.)
Düsseldorf–Bayer Leverkusen 1–4 (Schwaab 42. – öngól, ill. Kiessling 22. – 11-esből, 88., Schürrle 62., 85.)
Freiburg–Mönchengladbach 2–0 (M. Kruse 69., 90.)
Mainz–Werder Bremen 1–1 (Szalai Á. 1., ill. Hunt 69.)
Schalke–Hoffenheim 3–0 (Höger 72., Raffael 79., Pukki 84.)
Stuttgart–Borussia Dortmund 1–2 (Maxim 63., ill. Piszczek 29., Lewandowski 82.)

1. Bayern München 27 23 3 1 78–13 +65 72
2. Borussia Dortmund 27 15 7 5 62–32 +30 52
3. Bayer Leverkusen 27 14 6 7 50–35 +15 48
4. Schalke 27 12 6 9 46–43 +3 42