Bayern: már Joachim Löw is a váltást javasolja Götzének

2016.05.20. 15:51
Joachim Löw, a német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya sokat sejtetően beszélt Mario Götze jövőjéről.

Mario Götze 2013-ban szerződött a Borussia Dortmundtól a rivális Bayern Münchenhez, ám a bajoroknál eltöltött időszak eddig nem úgy sikerült, ahogy a válogatott középpályás eltervezte – Pep Guardiola vezetőedző nem számolt vele alapemberként, emiatt (illetve a sérülései miatt) összesen csupán 73 mérkőzésen lépett pályára a gárda színeiben.

Noha Carlo Ancelotti érkezésével új fejezet nyílik a csapatnál, az olasz tréner állítólag közölte Götzével, hogy nem tudja garantálni neki a rendszeres játéklehetőséget. A 23 esztendős világbajnokot a hírek szerint a Juventus, valamint a Liverpool is szívesen látná, utóbbinál Götze ráadásul ismét együtt dolgozhatna a BVB-ből már ismerős Jürgen Klopp menedzserrel.

Az ötvenszeres német válogatott labdarúgó körüli huzavonából Joachim Löw, a nemzeti csapat szövetségi kapitánya sem maradhatott ki, aki elmondta a véleményét: szerinte jót tenne Götzének a környezetváltozás.

„Általában úgy vagyok vele, hogy a változás jót tesz egy játékosnak. Új környezetben új kihívásokkal szembesül, új ingerek érik – idézi Löw szavait a Süddeutsche Zeitung. – Elég, ha megnézzük Toni Kroos fejlődését. Már a Bayern Münchenben is nagyszerűen futballozott, ám a Real Madridban tett még egy lépést, és annál is jobb lett. Götzének olyan edzőre van szüksége, aki a kezdőben számol vele. Persze ezzel nem a bajorokat kritizálom, és nem is Guardiolát.”

Update: A Bayern Twitter-oldalán péntek délután adta hírül, hogy Götze a Borussia Dortmund elleni kupadöntőben bordasérülés miatt biztosan nem lép pályára.

MÁJUS 21., SZOMBAT
NÉMET KUPA
DÖNTŐ, BERLIN

20.00: Bayern München–Dortmund (Tv: Sport1)

 

 

Legfrissebb hírek

A Real Madrid vinné Schlotterbecket, de bekavart az ügybe a játékos vb-n összeszedett sérülése

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 18:26

Menesztették Gulácsiék vezetőedzőjét – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.17. 18:32

Gyakorlatilag eldőlt: marokkói vb-résztvevővel erősít a Bayern München

Foci vb 2026
2026.06.15. 12:05

„Felesleges ajánlatot tenniük” – a Bayern elnöke üzent a Real Madridnak Olise miatt

Német labdarúgás
2026.06.09. 11:05

Máris sorsoltak: a Bayern München a harmadosztály bajnokával kezd a Német Kupában

Német labdarúgás
2026.06.06. 19:32

Xabi Alonso után újra spanyol edzője lesz a Leverkusennek – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.04. 13:42

A PSG-t öt, az Arsenalt három játékos képviseli a BL-idény álomcsapatában

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 18:34

A visszatérő Adi Hütter az Eintracht Frankfurt új vezetőedzője

Német labdarúgás
2026.05.31. 13:26
Ezek is érdekelhetik