Nemzetisport.hu 2011.10.26 22:29 Frissítve: 2014.08.30 02:24

A hannoveri bukást laza hatossal feledtette a Bayern München

Visszatért a szezonban megszokott útra a Bayern München: a német rekordbajnok könnyedén eltiporta a másodosztályú sereghajtó Ingolstadt ellenállását, és 6–0-s sikerrel jutott be a labdarúgó Német Kupa nyolcaddöntőjébe. A Hajnal Tamást 75 percig bevető Stuttgart is könnyedén nyert, Stieber Zoltán nem kapott szerepet a Hannoverben továbbjutó Mainzban.

Rájuk nem volt szükség: Bayern-sztárok sora nézte „prémium helyről” a 6–0-t (Fotók: Reuters)

A Hannover elleni bajnoki vereség után ismét a győzelmi ösvényre lépni: ez volt a Bayern-szurkolók vágya, és a bajorok játékosai tettek is arról, hogy drukkereik ne izguljanak az Ingolstadt elleni kupameccsen. A Bundesliga 2.-ben pocsékul szereplő, igen lyukas védelmű vendégek 33 percig ellen tudtak állni, de Thomas Müller megpattanó lövése elindította a Bayern-hengert. Bár ez az első félidőben látványos játékban még nem mutatkozott meg...

A fordulás után azonban teljes gőzzel indult meg a müncheni nagycsapat: előbb David Alaba lendítette meg a jobbost, majd egy szép Luis Gustavo-Contento-Petersen akció után betalált a másodosztály előző szezonbeli gólkirálya is. Petersen a 70. percben megduplázta góljai számát, az 5–0 öngóllal alakult ki, a végén pedig Uszami Takasi sétált át szinte megalázó könnyedséggel a vendégek védelmén – a vége sima hatos.

Ivanschitz ünnepli a Mainz továbbjutást jelentő gólját

Egyaránt kapott gól nélküli sikerrel jutott be a nyolcaddöntőbe a Schalke 04, a Hertha BSC, a Mainz és Holstein Kiel. A Schalke az utolsó tíz percre hagyta a döntést a Karlsruhe ellen, végül Klaas-Jan Huntelaar és Joel Matip három perc alatt két fejes góllal szállította a gelsenkircheni sikert.

A Hertha a csereként beállt Adrian Ramos és Pierre Lasogga fejesével, valamint Nikita Rukavytsya ballábas lövésével győzte le idegenben a Rot-Weiss Essent, míg a harmadik ligás Kiel a Lázok Jánossal a kezdőben felálló Duisburgot ejtette ki a második félidő elején szerzett gyors gólokkal. A magyar támadó 75 percnyi játéklehetőséget kapott.

Stieber Zoltán Lázokkal ellentétben nem lépett pályára a kupafordulóban, a Mainz magyar szélsője a kispadról nézte végig, ahogy csapata Ivanschitz góljával hosszabbításban legyőzi a hétvégi Bayern-verésben elfáradt Hannovert. A Hannover kiharcolhatta volna a tizenegyespárbajt, ám Ya Konan büntetőjét a 123. percben lábbal védte Wetklo, a Mainz kapusa.

Hajnal Tamás kezdő volt a Stuttgartban, a svábok a papírformát érvényesítve simán legyőzték az FSV Frankfurtot. A Stuttgart a húszéves Christoph Hemlein első profiként szerzett góljával került előnybe a 4. percben, Cacau pedig a 38. percben eldöntötte a találkozót, a hab a tortán a 89. percben Ibrahima Traoré találata volt. A VfB nagyon simán „sétált tovább".

A Nürnberg az Aue ellen idegenben egy órát „puhította" ellenfelét, majd a 64. percben Alexander Esswein, a 68.-ban Julian Wiessmaier lőtt a hálóba – az 1. FCN végül 2–1-es győzelemmel lépett a következő körbe. Az Eintracht Frankfurt és a Kaiserslautern százhúsz percig gyűrte egymást, a 'Lautern végül a 119. percben szerzett Richard Sukuta-Pasu-találattal ment tovább.

VfB Stuttgart–FSV Frankfurt 3–0
Eintracht Frankfurt–Kaiserslautern 0–1 – h. u.
2019.02.17 22:45:08

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.