A Dortmund pontokat és Blaszczykowskit vesztett; Huszti-gólpassz

2014.01.25. 17:34
Jól kezdődött a meccs a Dortmund számára, de pontvesztés lett a vége (Fotó: Reuters)
Öt délutáni mérkőzéssel folytatódott a német labdarúgó Bundesliga 18. fordulója, és az eredményeknek megint a fölényesen listavezető Bayern München örülhet: a Borussia Dortmund 2–2-es döntetlent játszott az Augsburggal, a Leverkusen 3–2-re kikapott Freiburgban. A Wolfsburg meglepetésre otthon kapott ki a Hannovertől – Huszti Szabolcs gólpasszal járt hozzá a hannoveriek első idegenbeli sikeréhez –, és már nincs nyeretlen csapat a mezőnyben, miután a Nürnberg elgázolta a Hoffenheimet.

DORTMUND–AUGSBURG

Minden találkozó előtt érdemes megnézni, mely játékosok fordultak meg mindkét klubban, és a Dortmund–Augsburg bajnoki előtt két érdekes nevet is találtunk: az egyik a mi Varga Zoltánunk, aki 1977-ben került a Borussiától az Augsburghoz, a másik pedig a dél-koreai támadó, Dzsi Dong Von, aki a nyáron fordított utat jár majd be. Nos, a sérüléssel bajlódó csatár a kispadon kezdett, a Dortmund pedig pechesen, ugyanis a negyedik percben kidőlt Jakub Blaszczykowski (a hírek szerint elülső keresztszalag-szakadást szenvedett, amire rámegy a tavaszi szezonja) – mire azonban beállt a helyére Pierre-Emerick Aubameyang, egy hatalmas védelmi hibát már góllal büntetett az amúgy középső védőt játszó Sven Bender. 1–0!

Ezt követően visszaálltak a hazaiak, de hiába volt egyenrangú fél a mezőnyben a labdát amúgy jóval többet birtokló Augsburg, pár kontra végén a Dortmund három gólt is szerezhetett volna a szünetig. A fordulást követően nagy elánnal kezdett a házigazda, és Sven Bender megszerezte második találatát is, mégpedig ugyanonnan, ahonnan az elsőt – igen, fontos a pontos helyszín, ugyanis ez alkalommal saját kapujába továbbította a villámléptű André Hahn beadását. Öngól, 1–1!

Most a BVB rázta meg magát, Nuri Sahin szabadrúgásból hamar visszavette az előnyt csapatának (2–1), de pályára lépett Dzsi Dong Von, és Hahn beadása után mesés mozdulattal csúsztatott leendő munkaadója kapujába: 2–2!

Bár sok idő volt még vissza a mérkőzésből, mégis egy ponttal távoztak az augsburgiak, mert a dortmundiak csak egyszer kerültek már helyzetbe, de Reus elpuskázta ziccerét. Bár az egy ponttal is fellépett a dobogóra, nem tudta igazán kihasználni vetélytársai botlását a Jürgen Klopp-legénység.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Bender ikrek napját Lars tette színesebbé, aki Freiburgban már az 5. percben megszerezte a vezetést a Leverkusennek – az ikerpár két tagja egy percen belül talált be más-más pályán a hálóba! Admir Mehmedi egyenlítésére Simon Rolfes kontrázott rá, így a szünetre a Leverkusen vonulhatott egygólos előnnyel. Nem sokáig tartott: az 53. percben Jonathan Schmid betalált egy (Kiesslingen megpattanó) szabadrúgással, majd a Freiburg közvetlenül a zárás előtt fordított, így a Leverkusen alulmaradt – az élmezőny minden tagja botlott a Bayern kivételével.

Freiburg–Leverkusen 3–2

A Wolfsburg Kevin De Bruyne-nel a kezdőben vágott neki a tavasznak a Hannover ellen (Huszti Szabolcs ugyancsak kezdő volt a vendégeknél), de az első gólt a látogatók új szerzeménye, a Hamburgtól igazolt, korábbi zalaegerszegi csatár, Artjoms Rudnevs szerezte meg. Ivica Olic gyorsan válaszolt, de a második félidőben ismét a Hannover lépett előbb, Leonardo Bittencourt talált be másodszor a „farkasok" hálójába. Bittencourt aztán el is döntötte a mérkőzést, a 72. percben értékesítve Huszti gólpasszát. A Hannover nyolc vereségből álló pocsék idegenbeli szériáját törte meg, első pontjait szerezte vendégként az idényben – ráadásul BL-helyre pályázó csapat otthonában!

A még nyeretlen Nürnberg Timothy Chandler és Josip Drmic révén 2–0-s előnybe került a szünetre a Hoffenheim ellen, de a hazai drukkerek ettől túlzottan nem nyugodhattak meg, mert csapatuk a szezonban változatos módokon mutatta meg, hogyan lehet egy győzelmet „elbénázni." A második félidő elején jött egy Ginczek-gól, így már 3–0 volt, és most a Nürnberg célba is ért az előnnyel (sőt növelte azt), a 18. fordulóban megszerezve első bajnoki győzelmét.

Mohammed Abdellaoue gyorsan vezetést szerzett a Stuttgartnak a Mainz ellen, ám jött a vendégek remek szezont futó japán csatára, Okazaki Sindzsi, aki az első félidő hajrájában egyenlített. A vége vendégsiker, Benedikt Saller a hajrában három pontot hozott a Mainznak.

A forduló utolsó szombati mérkőzésén a kiesőhelyek közelségéből menekülő Eintracht Frankfurt hatalmas termetű támadója, Alexander Meier góljával 1–0-ra legyőzte a Hertha BSC-t. A Hertha vereségével a tabella első hat helyezettje közül csak a Bayern München tudott nyerni – a rekordbajnok (amely egy mérkőzéssel kevesebbet játszott) tízpontos előnyből szemlélheti a többieket.

BUNDESLIGA, 18. FORDULÓ
Dortmund–Augsburg 2–2
(S. Bender 5., Sahin 66., ill. S. Bender 56. – öngól, Dzsi Dong Von 72.)
Wolfsburg–Hannover 1–3 (Olic 35., ill. Rudnevs 29., Bittencourt 50., 72.)
Stuttgart–Mainz 1–2 (Mo. Abdellaoue 11., ill. Okazaki 40., Saller 87.)
Freiburg–Leverkusen 3–2 (Mehmedi 27., Schmid 53., Klaus 90., ill. L. Bender 5., Rolfes 36.)
Nürnberg–Hoffenheim 4–0 (Chandler 24., Drmic 42., 70., Ginczek 49.)
Eintracht Frankfurt–Hertha 1–0 (A. Meier 36.)

1. Bayern München 17 15 2 44–8 +36 47
2. Bayer Leverkusen 18 12 1 5 34–19 +15 37
3. Borussia Dortmund 18 10 3 5 40–22 +18 33
4. Mönchengladbach 18 10 3 5 35–21 +14 33
5. Wolfsburg 18 9 3 6 29–22 +7 30
6. Hertha 18 8 4 6 27–21 +6 28