A Dortmund a Mainz legyőzésével az élre állt

2010.10.31. 17:23
Szalai kiharcolt egy büntetőt, de csapata kikapott (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójának rangadóján a Borussia Dortmund 2–0-ra győzött a Mainz vendégeként, sikerével pedig megelőzte riválisát, és az élre állt a tabellán.

A Bundesliga tizedik fordulójának csúcsrangadóján a forduló előtt listavezető Mainz fogadta a tabella második helyén álló Borussia Dortmundot. Szalai Ádám a hazaiak kezdőcsapatában kapott helyet, míg a másik két magyar légióst, a szintén mainzi Lőw Zsoltot és a dortmundi Hajnal Tamást nem nevezték a mérkőzésre.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a Bundesliga 2010-2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A BVB nem kezdett megilletődötten a listavezető vendégeként, sőt Lucas Barrios révén a vezetést is megszerezhette volna a 14. percben: a paraguayi válogatott csatár ziccerben lépett ki a lesre játszó védők közül, és már csak a kapussal állt szemben, de gyengén lőtt, a labda kevéssel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Percekkel később Mario Götze került ziccerbe, szép csellel átverte a védőjét, ám hat méterről pontosan Christian Wetklót találta telibe. Azonban a dortmundiak 18 éves középpályása a 26. percben már nem kegyelmezett: a mainzi védelem hibáját követően tisztára játszotta magát, majd 13 méterről visszalőtte a labdát a jobb sarokba, megszerezve a vezetést a BVB-nek (0–1).

A Mainz az első félidőben nem igazán tudott helyzetet kialakítani, Szalai általában magára hagyatva küzdött a sárga-fekete védőkkel, és egy, a kaput jócskán elkerülő fejesen kívül ő sem tudott zavart okozni. A szünetet követően azonban hatalmas lehetőséghez jutottak a hazaiak, és ebben a magyar légiós játszotta a főszerepet: Neven Szubotics buktatta a büntetőterületen belül a válogatott csatárt, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt.

A Mainznak azonban ez sem volt elég, Eugen Polanski ugyanis gyengén végezte el a büntetőt, így Roman Weidenfeller hárítani tudott. A kihagyott tizenegyes után tovább nyomott a hazai csapat, gólt mégis a Borussia szerzett a 67. percben.

Götze ezúttal az előkészítésben jeleskedett, remekül hozta helyzetbe Barriost, az argentin születésű támadó pedig szépen kicselezte a kapust, és éles szögből a hálóba lőtt (0–2). A második dortmundi gól „kifogta a szelet a mainzi vitorlákból”, és eldöntötte a három pont sorsát. Szalai egyébként végigjátszotta a találkozót.

Győzelmének köszönhetően a Dortmund megelőzte riválisát, és az élre állt a tabellán, a Mainz pedig a második helyről várhatja a következő fordulót.

MAINZ–BORUSSIA DORTMUND 0–2