A Bayern behúzta sorozatban a hetedik győzelmet is

2013.03.03. 17:32
Mario Gomez a győzelmet jelentő gólját ünnepli (Fotó: Reuters)
A Bayern München idegenben 1–0-ra legyőzte a Hoffenheimet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnapi játéknapján, és megerősítette helyét a tabella tetején. A bajoroknak ez volt sorozatban a hetedik győzelmük a Bundesligában.

Az első húsz percben a Hoffenheim többször zavarba hozta a Bayern védelmét, azonban gólig nem jutott – és a 38. percben jött is a „büntetés”: a listavezető bajorok bezzeg megszerezték a vezetést.

A 38. percben Jerome Boateng elcsípte Igor De Camargo rossz indítását, átívelt a bal oldalra, Franck Ribéry fejjel egyből középre játszott, Mario Gomez pedig, bár hosszan vette át a labdát, bal külsővel még el tudta pöckölni a kimozduló kapus mellett. A gurításában éppen akkora lendület volt, hogy a labda átvánszorgott a gólvonalon. 0–1

Az első félidő hajrájában Philipp Lahmnak volt egy veszélyes lövése, de Heurelho Gomes védett. A szünetben konstatálhattuk, hogy Ribérynek ez a 100. pontja a Bundesliga kanadai táblázatán (48 gól, 52 gólpassz), míg a 133. élvonalbeli góljával Gomez utolérte Giovane Elbert a Bundesliga-örökrangsor 18. helyén.

A Bayern jobbára taktikus adogatással tervezte eltölteni a második félidőt, tartalékolván a tavasz ennél nagyobb erőpróbáira, és a hazaiakban nem volt akkora átütőerő, hogy a stratégia átgondolására késztessék a listavezetőt. Sőt, a 75. percben kis híja volt csak annak, hogy nőjön a különbség: Bastian Schweinsteiger nagyszerűen kivitelezett, 25 méteres szabadrúgása után a labda a jobb kapufán csattant.

A Bayern jelenlegi győzelmi sorozata hét mérkőzést számlál a Bundesligában, veretlenségi szériája pedig 15 fordulót – eddigi utolsó legyőzője a Leverkusen volt október végén.

A 24. forduló záró mérkőzésén a Fortuna Düsseldorf 1–1-es döntetlent játszott a Mainz csapatával. A hét közben hosszabbításos kupacsatát vívó (és elvesztő) Mainzban Thomas Tuchel négy helyen változtatott a kezdőn, így ezúttal az utolsó tíz percben kapott játéklehetőséget Szalai Ádám.

A mérkőzés elején a Fortuna szerencsés góllal szerzett vezetést, jobb oldali beadás után ugyanis Bo Svensson a kifutó Wetklo legnagyobb bánatára saját kapujába fejelt. Az egyenlítő gólhoz is kellett a mázli, illetve egy súlyos hiba: a 40. percben Marco Caligiuri adott be balról, az alapvonalról, Giefer kapus kezéből kicsúszott a labda, amelyet a „lesipuskázó” Ivan Klasnic szinte a gólvonalról fejelt a hálóba. Klasnic először volt kezdő bajnokin a Mainzban – gólja pontot ért csapatának.