Előny a Jobban hajrázó dunaújvárosiaknál

2012.02.15. 20:40
Galanisz Nikandrosz (balra) és Peterdi Imre ünnepli az első újvárosi gólt (Fotó: Mirkó István)
A Dab.Docler az utolsó két percben ütött két góllal 4–2-re nyert hazai pályán a Miskolci Jegesmedvék ellen a jégkorong Mol Liga döntőjének első mérkőzésén.

A miskolciaknak feltett szándékuk volt, hogy az első két idegenbeli mérkőzésből legalább egyet megnyernek. Az első lépést efelé a 12. percben tették meg, Fodor Szabolcs góljának (0–1) azonban nem sokáig örülhettek, mivel hét másodperc múlva már érkezett is az egyenlítés, Peterdi Imre megpattanó lövése révén. 1–1

Az első harmadban kilenc kiállítást osztottak ki a játékvezetők, ebből hat a vendégeket sújtotta, ám az újvárosiak egyikkel sem tudtak élni. A Miskolc ezzel szemben a 15. perc elején gólra váltotta emberelőnyét, Saluga Martin emelte a pakkot közelről a keresztvas alá. 1–2

A második harmad kevesebb gólt és kevesebb kiállítást hozott, az eredmény pedig sokáig nem változott. A vendégek a 38. percig őrizték soványka előnyüket, amikor sokadik emberhátrányukat már nem tudták kivédekezni. Pozsgai Tamás távoli lövése után a miskolciak nem tudtak felszabadítani, ezt Jozef Mihalik használta ki, aki a hálóba kotorta a korongot. 2–2

A záró harmadban szintén az utolsó percekre maradt a lényeg. Az 56. percben a vendégek nagy igyekezetükben elcserélték magukat, ám a DAB nem tudott élni az így ajándékba kapott emberelőnnyel. A végén mégis a hazai szurkolók örülhettek. Az 59. perc elején Galanisz Nikandrosz tört be a vendégkapu elé, és bár őt még szerelték, a korongra lecsapó Jobb Dávid már a hálóba helyezett.

48 másodperccel a vége előtt a Miskolc kapusa, Budai Krisztián lejött a jégről, de nem sokkal később Mihalik az így üresen maradt kapuba emelt, ezzel eldőlt a finálé első felvonása, 1–0-ra vezet tehát a Dunaújváros. A második meccset szintén a DAB otthonában játsszák a felek, csütörtökön, 18.15-től.

„APRÓSÁGOKON MÚLNAK AZ ILYEN ÉLES MECCSEK”

JÉGKORONG, MOL LIGA
DÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
DAB.DOCLER–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 4–2 (1–2, 1–0, 2–0)
Dunaújváros, 2200 néző. V: Haszonits, Kincses, Kovács, Németh
DAB: Sevela – Hüffner, VELEBNY, Peterdi 1, Galanisz (1), Azari (1) – POZSGAI, Hegyi Á., VASZJUNYIN, MIHÁLIK 2, Somogyi – JOBB 1, Kiss D., GRÖSCHL (2), Pavuk, Szappanos – ERDÉLYI P., Tőkési, Hegyi Á. Z., Papp V., Kiss Á. Edző: Stephan Lundh
MISKOLC: BUDAI K. – Budai R., Chmelo, Túróczy, Szilágyi, Popovics – Jarábek, Láda P., FODOR SZ. 1, DUBEK (1), SALUGA 1 – Urbán, Lindgren, Orosz, Bonar, Miskolczi – Tóth Á., RAFAJ (1), Sijka, Nagy G. Edző: Kjell G. Lindqvist
Kiállítások: 18 perc+10 perc fegyelmi (Velebny), ill. 26 perc
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Dab.Docler javára
Stephan Lundh: – Nehéz meccs volt, picit idegesek voltak a srácok, főleg azok, akik nem játszottak még ilyen tétmeccset. Az emberelőnyös játékunkkal nem voltam elégedett, gyors passzokat kértem a fiúktól, amikor ez sikerült, akkor tudtuk felpörgetni a játékot. Tiszteljük az ellenfelet, de csütörtökön megpróbálunk még jobban játszani, és behúzni a második győzelmet.
Greg Lindqvist: – Tipikus döntőmeccs volt, hatvan percig kemény és izgalmas játék folyt a jégen. A gyorsan lőtt második gólunk kicsit megnyugtatott minket, de túl jó csapat a DAB ahhoz, hogy ne állt volna talpra. Máshogy terveztük a meccset, de valakinek nyerni kellett, ezúttal nem nekünk sikerült. Csütörtökön viszont újult erővel vágunk neki az újabb feladatnak, s az a meccs nulla nulláról indul.