Videó: ilyet tényleg ritkán látni – mezlevételes gólöröm a női NB I-es bajnokin

2019.11.24. 18:52
Elszenvedte második vereségét a Ferencváros a női labdarúgó NB I 2019–2020-as kiírásában: a listavezető zöld-fehérek a DVTK-tól kaptak ki 3–1-re hazai környezetben.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a fővárosi együttes magyar válogatott kapusa, Samu Anna kiállítása miatt a 40. perctől emberhátrányban játszott. Ezt követően Mosdóczi Evelin tizenegyesből lőtt góljával a második félidő elején az FTC megszerezte a vezetést, ám a diósgyőriek hamar fordítottak.

A vendégeknél Biljana Bradics duplázott, első gólját szögletből lőtte, és e találatát női meccseken ritkán látható módon, mezlevétellel ünnepelte.

A DVTK női együttese fennállása során először győzte le a Ferencvárost, s pontszámban utol is érte riválisát a bajnoki táblázat élén.

Szombathelyen, a játéknap másik mérkőzésén a Haladás Viktória 2–1-re legyőzte a több sérült alapemberét – így házi gólkirálynőjét, Süle Dórát is – nélkülöző ETO FC Győrt. A hazaiak győztes gólját a volt győri, Öreg Cintia szerezte a meccs hajrájában.

NŐI NB I
11. FORDULÓ
Ferencváros–Diósgyőri VTK 1–3
(Mosdóczi 48. – 11-esből, ill. Sandu 54., Bradics 60., 90.)
Haladás Viktória–ETO FC Győr 2–1 (Tálosi 7., Öreg 86., ill. Bódai 53.)

Szombati eredmény
Kelen SC–Astra HFC 1–4 (Kókány 36., ill. Sipos L. 7., 50., Gelb 56., Dikanová 77.)

A vasárnapra kiírt Szent Mihály–MTK mérkőzést a szegedi együttes lemondta, a három pontot 3–0-s gólkülönbséggel a fővárosi kék-fehérek kapják majd meg.