Videó: „Bajnokcsapat” - nézni is fáj a futball leggusztustalanabb átverését

2015.05.16. 10:49
Egészen szürreális képsorokkal ért véget az iráni labdarúgó-bajnokság, a Persian Gulf Pro League 2014–2015-ös szezonja.

Az utolsó forduló előtt még három csapat, az éllovas Traktor Szazi (57 pont), a második helyen álló teheráni Naft (57 pont) és a harmadik helyezett Szepahan (56 pont) volt versenyben a bajnoki címért.

Érdekesen alakult a sorsolás, hiszen a mindent eldöntő 30. fordulóban az első helyen álló Traktor a Naftot fogadta. A képlet egyszerű volt, ha a Traktor nyer, bajnok, ha a Naft győz, a teheráni együttes végez az élen. A Szepahan csak abban az esetben szerezhette meg az aranyat, ha nyer és közben a riválisok mérkőzése döntetlennel végződik.

A Traktor–Naft rangadón a vendégek szerezték meg a vezetést, erre három góllal válaszolt a hazai csapat. Ezután jött a dráma, a második félidőben egyenlített a Naft (3–3).

Most jön az őrült rész: a Traktor stadionjának hangosbemondója a mérkőzés végén hazudott a Szepahan mérkőzésének végeredményéről. A Szepahan 2–0-ra győzött, ezzel bajnok lett, de a Traktor otthonában ezt jobbnak látták nem elárulni a körülbelül hetvenezres tömegnek. Nehogy elszabaduljon a pokol.

Mivel a Traktor játékosai és szurkolói azt hitték, hogy a 3–3 ellenére is megszerezték történetük első bajnoki címét, hatalmas ünnepelésbe kezdtek. Miközben nem is nyerték meg a bajnokságot. Állítólag a mobiltelefonokat blokkolták a stadionban, így a helyszínen egy darabig senki sem jött rá, mi is történt valójában.

A Traktor–Nafti találkozó (a hazaiak pirosban, a vendégek sárgában) góljai és az ünneplés pillanatai itt megtekinthetőek, aki csak az utóbbira kíváncsi, tekerjen a videó végéhez.

A lefújást követő képeken látható, időközben fény derült az igazságra. A Traktor bajszos vezetőedzője az egyik pillanatban még átszellemülten ünnepel, a következőben a teljes összeomlás rajzolódik ki az arcára.