Vb 2018: Argentína végre gólokat lőtt, fordított Chilében

2016.03.25. 07:04
Lionel Messi győzelemre vezette Argentínát, visszavágtak a Copa América döntőjéért (Fotó: AFP)
Argentína Chilében megduplázta az első négy meccsen szerzett góljai számát, 2–1-re legyőzte a Copa América címvédőjét a 2018-as labdarúgó-vb dél-amerikai selejtezőzónájának 5. fordulójában. Peru az utolsó percben mentett pontot a sereghajtó Venezuela ellen.

A Lionel Messi vezetésével pályára vonuló argentin csapat már a 11. percben hátrányba került a Copa América fináléjának „visszavágóján”, a Jorge Sampaolit váltó Juan Antonio Pizzi vezetésével első tétmeccsét játszó Copa-címvédő gólját Felipe Gutiérrez szerezte. Az Arturo Vidalt nélkülözve is remekül kezdő hazaiak vezetése nem tartott sokáig, a 20. percben Ángel Di María tekert Claudio Bravo kapujába.

A chileiek egy perccel később Marcelo Díazt is elvesztették sérülés miatt, így a középpálya közepén a rutinos Díaz, Vidal kettős helyett Bryan Rabello és Francisco Silva küzdött. A 25. percben Messi előkészítése után Gabriel Mercado, a River Plate 29 éves védője szerzett vezetést Argentínának.

Chile azonnal egyenlíthetett volna Alexis Sánchez révén, de az Arsenal támadójának labdája éppenhogy a kapu mellé ment. A második félidőben Sergio Agüero révén a vendégek álltak közelebb a góllövéshez, de az eredmény már nem változott. Az első négy meccsén csupán két gólig jutó Argentína a győzelmével megelőzte Chilét a selejtező tabelláján.

Peruban nagyon közel került első győzelméhez Venezuela, amely az 57. percben már 2–0-ra vezetett. A 61. percben Paolo Guerrero szépített, majd az utolsó pillanatokban Raúl Ruidíaz egyenlített. Venezuela így csak az első pontját hacolta ki, nem az első győzelmét.

A kolumbiai válogatott 3–2-re nyert Bolíviában. A vendégek James Rodríguez találatával szerezték meg a vezetést, a Real Madrid játékosa ezzel a világbajnokságon és vb-selejtezőn szerzett gólok (11) tekintetében lehagyta Radamel Falcaót (10). Hiába került kétgólos előnybe Kolumbia az első félidőben, a folytatásban a hazai együttes egyenlített, a hosszabbításban azonban Edwin Cardona a vendégeknek mégis szállította a győztes találatot.

Paraguay az Ingolstadt támadója, Dario Lezcano révén fordított Ecuador ellen Quitóban, ám a hazaiaknak a hosszabbításban sikerült az egyenlítés, amikor a csereként beálló Ángel Mena lecsapott az elalvó védők között, és a hálóba továbbított.

A dél-amerikai selejtezők 5. fordulója magyar idő szerint szombat hajnalban a Brazília–Uruguay mérkőzéssel fejeződik be, a 6. forduló meccseit kedden játsszák.

VB 2018, SELEJTEZŐ
DÉL-AMERIKAI ZÓNA, 5. FORDULÓ
Chile–Argentína 1–2
(F. Gutiérrez 11., ill. Di María 20., Mercado 25.)
Peru–Venezuela 2–2 (Guerrero 61., Ruidíaz 90., ill. Otero 32. – 11-esből, Villanueva 57.)