Vb 2018: Argentína csak ikszelt, két forduló után hetedik

2015.10.14. 06:41
Carlos Tévezéken a nadrágcsere sem segített (Fotó: AFP)
Argentína az Ecuadortól hazai pályán elszenvedett 2–0-s veresége után magyar idő szerint szerdára virradóra sem tudott sokat javítani a helyzetén a 2018-as labdarúgó-vb dél-amerikai zónájának selejtezősorozatában. A tavalyi vb döntőse Paraguayban 0–0-s döntetlent játszott, ezzel hetedik a tízcsapatos versenyfutásban. A jó hír számukra, hogy nagyon messze még a vége. Brazília legyőzte Venezuelát, Uruguay, Ecuador és Chile pedig százszázalékos.

A Lionel Messit és Sergio Agüerót is nélkülöző, a selejtező nyitányán hazai pályán Ecuadortól kikapó Argentína Paraguayban sem szerzett gólt, de legalább nem is kapott, így megvan az első pontja. A gólszerzés feladata Carlos Tévezre hárult, ám az apró termetű csatár a 21. percben kihagyta a legnagyobb ziccerét, üresen állva fejelt a kapu fölé.

Angel Di María volt a másik veszélyes argentin, azonban a Tévez által előkészített helyzetből a 29. percben fölé lőtt.

Paraguay–Argentína

A dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat nyitányán Chilétől 2–0-s vereséget szenvedő brazil válogatott nem sokat teketóriázott Venezuela ellen, Willian már 36 másodperc elteltével vezetéshez juttatta az ötszörös világbajnokot, amely először játszott hazai pályán tétmeccset azóta, hogy a tavalyi vb házigazdájaként az elődöntőben Németországtól 7–1-es, majd a bronzmeccsen Hollandiától 3–0-s vereséget szenvedett.

Willian korai gólja után a második szépségdíjas volt, a tizenhatos vonaláról lőtt a felső sarokba. Venezuela a 64. percben Christian Santos találatával csendre intette a fortalezai közönséget, de tíz perccel később a brazil bajnoki góllövőlistát vezető Ricardo Oliveira visszaállította a kétgólos különbséget.

Brazília–Venezuela

Uruguay folytatta jó szereplését Luis Suárez és Edinson Cavani nélkül, Kolumbiát úgy is megverte 3–0-ra, hogy csak 34 százalékban birtokolta a labdát. A világ egyik leggólveszélyesebb védője, Diego Godín ismét betalált, ezzel megalapozta a kontrajátékot a 90. percben Juan Cuadrado kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozó vendégek ellen.

Hat ponttal, 5–0-s gólkülönbséggel Uruguay vezeti a tabellát a szintén hatpontos Ecuador és Chile előtt. Előbbi szakadó esőben két késői góllal múlta felül Bolíviát, míg a Copa América győztese fordulatos meccsen, 1–2-ről, a 40. és az 50. perc között három gólt szerezve, Alexis Sánchez és Eduardo Vargas duplájával győzött Peruban.

A selejtezősorozat novemberben folytatódik, többek között Argentína–Brazília mérkőzéssel.

VB 2018, SELEJTEZŐ
DÉL-AMERIKAI ZÓNA
2. FORDULÓ

Ecuador–Bolívia 2–0 (Bolanos 81., Caicedo 95. – 11-esből)
Uruguay–Kolumbia 3–0 (Godín 34., Rolán 51., A. Hernández 88.)
Paraguay–Argentína 0–0
Brazília–Venezuela 3–1 (Willian 1., 42., Ricardo Oliveira 74., ill. C. Santos 64.)
Peru–Chile 3–4 (Farfán 10., 36. – a másodikat 11-esből, Guerrero 90., ill. Alexis Sánchez 7., 44., Vargas 41., 49.)

1. Uruguay 2 2 5–0 5 6
2. Ecuador 2 2 4–0 4 6
3. Chile 2 2 6–3 3 6
4. Paraguay 2 1 1 1–0 1 4
5. Brazília 2 1 1 3–3 0 3
6. Kolumbia 2 1 1 2–3 −1 3
7. Argentína 2 1 1 0–2 −2 1
8. Peru 2 2 3–6 −3 0