UEFA Futsal Cup: négy góllal nyert az ETO, irány az elitkör!

2015.10.02. 20:41
A sportág Bajnokok Ligájának számító UEFA Futsal Cup csoportselejtezőjének (main round) harmadik fordulójában a házigazda Rába ETO magabiztosan, 5–1-re legyőzte az angol Baku Unitedet, ezzel a csoport második helyén végzett, és bejutott az elitkörbe.

A győri csapat esélyeshez méltó módon kezdte a mérkőzést, hiszen Juanra és Michael Seidler találatival már kevesebb mint hét perc után 2–0-ra vezetett. Az első félidőben újabb gól nem született, a második játékrészben húsz másodperc után azonban ismét megzörrent a Baku United hálója, újfent Seidler volt eredményes.

Az angol csapat a félidő derekán Diogo Da Silva révén szépített, utána pedig vészkapussal játszott, aminek megitta a levét. Előbb Juanra a saját térfeléről, majd Álex talált be, fölényessé téve ezzel a győriek sikerét.

A Rába ETO a selejtezőcsoport második helyén végzett, ezzel bejutott a 16 csapatos elitkörbe, melynek sorsolását október 14-én tartják.

UEFA FUTSAL CUP
CSOPORTSELEJTEZŐK (GYŐR), 3. FORDULÓ
RÁBA ETO–BAKU UNITED (angol) 5–1 (2–0)

RÁBA ETO:
Matkovics – Lódi, Juanra, Harnisch, Dróth. Csere: Amrani, Constantino, Seidler, Rick, Fumasa, Drahovsky
Gólszerző:
Juanra (2), Seidel (2), Constantino, ill. D. Da Silva

A csoport másik mérkőzésén
MFK Lidszelmas (fehérorosz)–MNK Nacional Zagreb (horvát) 1–0 (0–0)

Gólszerző:
Gancsarov

A csoport végeredménye: 1. Lidszelmas 9 (9–5), 2. Rába ETO 6 (13–9), 3. Nacional 3 (9–10), 4. Baku United 0 (7–14)