U21-es Eb: újabb nullázással döntősök a spanyolok

2013.06.15. 19:28
Az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjében a címvédő Spanyolország Rodrigo, Isco és Álvaro Morata találatával 3–0-ra legyőzte Norvégiát.

A spanyol válogatott az izraeli viadal csoportkörében Oroszország (1–0), Németország (1–0) és Hollandia (3–0) ellen is nyert – ráadásul még gólt sem kapott –, így csoportelsőként jutott az elődöntőbe.

A norvégok a házigazda Izrael (2–2) és Olaszország (1–1) ellen is ikszeltek, közte pedig 3–1-re legyőzték az angolokat.

Az esélyeknek megfelelően a spanyolok szinte végigtámadták az első félidőt, a norvégok hátát kis híján feltörte a háló, sokáig azonban így sem akart megszületni a vezető gól. Egészen az első félidő hosszabbításáig kellett erre várni, ekkor egy jobb oldali beadást Bartra csúsztatott meg, Rodrigo pedig estében terelt a kapu jobb alsó sarkába (1–0).

A második játékrészben éledeztek ugyan a norvégok, de továbbra is a spanyolok akarata érvényesült. A 72. percben aztán egy norvég szöglet Semb Berge fejelt fölé, majd nem sokkal később Hedenstad jobb oldali szabadrúgása után Strandberg közeli próbálkozása szállt a léc fölé.

A két kihagyott lehetőséget pedig a 87. percben megbosszulták a spanyolok, Morata kavargatott a bal oldalon, majd a 16-os vonalánál érkező Iscóhoz játszott, aki pár csel után kilőtte a bal felső sarkot (2–0).

A 93. percben pedig a kegyelemdöfést is megadta a spanyol válogatott: Morata lépett ki parádés labdával, és bár ziccerét még védte a kapus, nullszögből az ismétlése már a hálóba került (3–0).

A spanyol válogatott így negyedik mérkőzését is kapott gól nélkül nyerte meg, és várja az olasz–holland csata győztesét a fináléban.