U21-es Eb: nyertek az olaszok, de a németek is továbbjutottak

2017.06.24. 22:35
Nagy csatában nyertek az olaszok, de a németeknek sem kell szomorkodniuk (Fotó: AFP)
Az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság C-csoportjának utolsó fordulójában Olaszország 1–0-ra legyőzte az eddig hibátlan és gólt sem kapó Németországot, így megnyerte a kvartettet. Szomorkodniuk a németeknek sem kell, hiszen legjobb csoportmásodikként ők is ott vannak az elődöntőben. A négyes másik meccsén Dánia 4–2-re megverte Csehországot.

Az olasz válogatott a csoport harmadik helyéről várta az utolsó fordulót, ám annak tudatában, hogy egy esetleges németek elleni győzelem csoportelsőséget, így biztos továbbjutást ér.

Ennek ellenére a németek találtak először a hálóba, ám a gólt a játékvezető les címén érvénytelenítette. Erre szinte azonnal jött az olaszok válasza: a 31. percben letámadással megzavarták ellenfelük védelmét, a labdaszerzés után pedig a felnőttválogatott rutinnal is rendelkező Fiorentina-játékos, Federico Bernardeschi talált a kapuba.

Bernardeschi gólja

A folytatásban – elsősorban a csoport másik meccsének alakulása miatt – egyik csapatnak sem volt sürgős a támadás, így nem is született újabb gól: az 1–0-s győzelemmel az olaszok elsőként, a németek pedig a legjobb csoportmásodikként jutottak be a négy közé.

A kvartett másik mérkőzésén a még a továbbjutásra is esélyes csehek kétszer is egyenlítettek a nyeretlen dánok ellen, harmadszorra azonban nem sikerült egalizálni, sőt, a ráadásban Dánia talált ismét a kapuba (2–4).

Az elődöntőben az angolok a németekkel, a spanyolok pedig az olaszokkal találkoznak.