U21-es Eb: Bardi betalált, mégis bosszankodhat

2017.06.20. 19:51
A macedón és a szerb válogatott 2–2-es döntetlent játszott egymással a Lengyelországban zajló U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon, a B-csoport második fordulójában.

Az első mérkőzését mindkét csapat elveszítette, gyakorlatilag az „életben maradás” volt tehát a tét számukra. Az első félidőben a szerbek játszottak fölényben, és Mijat Gacsinovics góljával meg is szerezték a vezetést. A második félidő közepén a macedónok Enisz Bardi tizenegyesével egyenlítettek – az újpesti támadó félmagasan lőtt a kapu bal oldalába –, majd a csereként beálló Nikola Gjorgjev találatával fordítottak.

ENISZ BARDI GÓLJA

Közel álltak a győzelemhez, ám végül majdnem pont nélkül maradtak. A szerbek ugyanis a csapatkapitány Uros Djurdjevics fejesével a 90. percben egyenlítettek, majd ugyanő a hosszabbításban a kapufát találta el szintén fejjel.

Az esti mérkőzésen a spanyolok 3–1-re nyertek Portugália ellen, a találkozó góljait érdemes megnézni.

A PORTUGÁLIA–SPANYOLORSZÁG MÉRKŐZÉS GÓLJAI

U21-ES LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Szerbia–Macedónia 2–2
(Gacsinovics 24., Djurdjevics 90., ill. Bardi 64. – 11-esből, Gjorgjev 83.)
Portugália–Spanyolország 1–3 (Bruma 77., ill. Saúl N. 21., S. Ramírez 65., Williams 93