U21-es Eb: két meccs után egy ponttal állnak az olaszok

2015.06.21. 22:41
Megszerezte első gólját, egyúttal mindjárt az első sikerét az angol válogatott az U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon.

Hiába erősíti a „háromoroszlánosokat” a Tottenham színeiben az idényben 21 Premier League-gólig jutó Harry Kane is, az első meccsen a portugálok ellen ő sem tudott a kapuba találni, az 1–0-s vereséget követően pedig igencsak nehéz helyzetbe került Gareth Southgate együttese.

Ráadásul az olaszok ellen a hajrában fordító svédek ellen is inkább csak a kaput elkerülő lövésekkel jelentkeztek az angolok, mígnem a hajrában jött a második félidőben csereként beálló Jesse Lingard, a Manchester United támadó középpályása, és találatával eldöntötte a meccset.

Az esti összecsapáson viszont a hajrában sem esett gól, így Olaszország két meccs után egy ponttal, az utolsó helyen áll a kvartettben.

LABDARÚGÁS, U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, CSEHORSZÁG
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Svédország–Anglia 0–1
(Lingard 85.)
Olaszország–Portugália 0–0
A csoport állása: 1. Portugália 4 pont, 2. Svédország 3 (2–2), 3. Anglia 3 (1–1), 4. Olaszország 1

Június 23.: Dánia–Szerbia
A csoport állása: 1. Németország 4 pont, 2. Dánia 3, 3. Csehország 3, 4. Szerbia 1

Június 30.

Ha az olimpiai részvételre nem jogosult Anglia bejut az elődöntőbe, akkor a negyedik európai kvótáért a két csoportharmadik ki-ki mérkőzést vív június 28-án.