U21-es Eb: Anglia hátrányból felállva győzte le Szlovákiát

2017.06.19. 22:52
Az angolok a győztes gólt szerző Nathan Redmondot (11) ünneplik (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-válogatott hátrányból felállva 2–1-re legyőzte Szlovákiát az U21-es Európa-bajnokság A-csoportjának második fordulójában. A kvartett másik meccsén a házigazda lengyelek a hosszabbításban mentettek pontot a svédek ellen, ezzel életben tartották továbbjutási esélyeiket.

A szlovákok az első csoportmeccsükön már az első percben hátrányba kerültek a lengyelekkel szemben – igaz, később megfordították és megnyerték a mérkőzést –, ezúttal azonban Martin Chrien fejesével ők szerezték meg a vezetést az első félidő közepén. Ha Szlovákia megőrizte volna előnyét, akkor nagy lépést tett volna a továbbjutás felé, de végül pontot sem szerzett.

CHRIEN, 1–0

Az angolok a szünet után a keret egyetlen légiósa, a Swansea City tulajdonában lévő Alfie Mawson találatával egyenlítettek, majd nem sokkal később az egyszeres felnőttválogatott Nathan Redmond a győzelmet érő gólt is megszerezte.

1–1, MAWSON

1–2, REDMOND

A szlovákoknál a győri nevelésű Bénes László a 66. percben, már 1–2-es állásnál lépett pályára. Az angolok sikerükkel átvették a vezetést a csoportban.

A svédek is közel álltak hozzá, hogy két meccs után négy ponttal álljanak, ám a lengyelek kiénekelték a sajtot a szájukból, és Dawid Kownacki hosszabbításban szerzett tizenegyesgóljával pontot mentettek.

U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
A-csoport, 2. forduló
Szlovákia–Anglia 1–2
(Chrien 23., ill. Mawson 50., Redmond 61.)
Lengyelország–Svédország 2–2 (Moneta 6., Kownacki 91. – 11-esből, ill. Strandberg 36., Une Larsson 41.)