U20-as vb: Mexikó a 90. percben bukott el a spanyolok ellen

2013.07.02. 19:09
A Törökországban zajló U20-as labdarúgó-világbajnokságon elsőként Spanyolország és Üzbegisztán jutott be a legjobb nyolc közé.

A végső győzelemre is esélyes spanyolok Mexikóval csaptak össze, és az ibériaiak már a 2. percben hátrányba kerültek, amikor egy jobb oldali beadást követően Arturo González gyönyörűen lőtt a léc alá. A spanyolok azonban jobban játszottak a folytatásban, a közép-amerikaiak erejéből a második félidőben javarészt már csak a védekezésre futotta, és Derik Osede meg is szerezte az egyenlítő találatot. A hajrában aztán nem bírta a nyomást a mexikói csapat, a 90. percben Jesé Rodríguez lövése megpattant, és becsúszott a kapus alatt, így 2–1-es sikerével Spanyolország jutott tovább.

Bejutottak a nyolc közé Üzbegisztán fiataljai is, akik a görögöket ütötték ki a „tizenegyesek meccsén”. Egy nagy góllal az ázsiaiak szereztek vezetést, ám a hellének 11-esből egyenlítettek, a második félidő közepén viszont az üzbégek is büntetőt rúghattak, ráadásul emberelőnybe is kerültek, a végén pedig egy újabb – jogos – 11-essel pontot is tettek a meccs végére.

A negyeddöntőben Spanyolország a Nigéria–Uruguay, Üzbegisztán a Franciaország–Törökország meccs győztesével játszik.

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG (TÖRÖKORSZÁG)
NYOLCADDÖNTŐ
Görögország–Üzbegisztán 1–3
(Sztafilidisz 33. – 11-esből, ill. Mahsztalijev 27., Szergejev 62. – 11-esből, Rahmanov 83. – 11-esből)
Spanyolország–Mexikó 2–1 (Derik 74., Jesé 90., ill. A. González 2.)
KÉSŐBB
Franciaország–Törökország 4–1 (Kondogbia 18., Bahebeck 34., Sanogo 67., Veretout 73., ill. Bakis 77.)
Nigéria–Uruguay 1–2 (Kayode 69., ill. N. López 65., 84. – a másodikat 11-esből)