nemzetisport.hu 2019.06.03 22:29 Frissítve: 2019.06.04 08:32

U20-as vb: Ecuador és Ukrajna is először negyeddöntős

Ecuador és Ukrajna is továbbjutott a Lengyelországban zajló U20-as labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjéből hétfőn: előbbi hátrányból felállva győzte le Uruguayt, utóbbi könnyedén felülmúlta Panamát. Az esti programban: Szenegál–Nigéria 2–1.

Ecuador hiába került hátrányba, búcsúztatta Uruguayt (Fotó: Twitter)

Uruguay igencsak szerencsésnek mondható góllal szerezte meg a vezetést Ecuador ellen, amely az első fél óra végén egy teljesen felesleges lökés után tizenegyeshez jutott, és egalizált. A hajrában Sergio Quintero pazar gólt lőtt a rövid sarokba, majd Ecuador még egy büntetőt értékesített, és bejutott a legjobb nyolc közé – története során először.

Akárcsak Ukrajna, amely háromgólos előnnyel vonulhatott szünetre, s bár Panama a második félidő elején szépített, az ukránok továbbjutása gyakorlatilag egy percig sem forgott veszélyben.

Az utolsó hétfői meccsen két nyugat-afrikai csapat, Szenegál és Nigéria találkozott egymással. Amadou Sagna okos gurításával – a szélső a negyedik találatát jegyezte, és ezzel a második helyre ugrott a góllövőlistán a Hondurasnak kilencet vágó Erling Haaland mögé – és Ibrahima Niane érdekes megmozdulásával már kettővel ment Szenegál, Aniekeme Okon azonban „inzaghis” megmozdulásával tett róla, hogy szoros legyen a második játékrész. Mármint elvileg, ugyanis Nigériának ez volt az egyetlen kaput találó lövése a szünet után, így hiába birtokolta többet a labdát, búcsúzott a tornától.

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
NYOLCADDÖNTŐ
Uruguay–Ecuador 1–3
(Araújo 11., ill. Alvarado 31. – 11-esből, S. Quintero 75., Plata 83. – 11-esből)
Ukrajna–Panama 4–1 (Szikan 23., 45+1., D. Popov 41., Buleca 83., ill. E. Walker 50.)
Szenegál–Nigéria 2–1 (A. Sagna 36., Niane 45+3., ill. Okon 50.)

2020.10.18 22:35:06

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

TRANSZFEREK. Utat mutat a Dinamo, a Zenit, a Benfica, az Ajax is ügyesen tett-vett ősszel, eközben Kínában...

2020.10.19 15:29:57

Minden más foci SZABÓ GÁBOR

Az öntörvényű Simonyi Imrét felbosszantotta Göröcs János mellőzése, rémregényt írt volna róla.

2020.10.18 23:21:01

Minden más foci DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Ha, teszem azt, Emmen városa Hollandia piros lámpás központja lenne, az EasyToys cég megjelenése a helyi focicsapatnál – pikantéria ide vagy oda – tisztán piacgazdasági szempontból teljesen logikus és érthető.

2020.10.17 16:12:12

Minden más foci BALÁZS DÁVID

Ha nem is könnyedén, de hozta a kötelezőt Nagymihályon a Fortuna Ligát vezető Dunaszerdahely.

2020.10.17 11:34:07

Minden más foci BOROS MIKLÓS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Folytatta győzelmi sorozatát a Sepsi, amely négy gólt lőve nyert Jászvásáron a vírus sújtotta hazaiak ellen.