U20-as vb: a mieinket kiejtő szerbek döntőznek Brazíliával

2015.06.17. 11:59
Saponjics ismét gólt fejelt a hosszabbításban, döntőbe jutottak a szerbek (Fotó: FIFA)
Szerbia lesz Brazília ellenfele, miután az Új-Zélandon zajló U20-as labdarúgó-világbajnokság elődöntőjében hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Malit. A brazilok ugyancsak afrikai csapat ellen jutottak tovább a legjobb négyből: Szenegál 5–0-ra kapott ki a dél-amerikaiaktól.

Szerbia nagyon hamar, a 4. percben vezetést szerzett Mali ellen, amely kiváló hajrával az első félidő végén egyenlített. A kétszer tizenöt perces ráadásban a csereként beálló Ivan Saponjics – akárcsak a Magyarország elleni nyolcaddöntőben – fejjel volt eredményes. A folytatásban az afrikaiak gólját szerző Youssouf Koné piros lapot kapott, miután megkapta második sárgáját.

Szerbia története során először jutott döntőbe az U20-as vb-n – leszámítva Jugoszlávia 1987-es aranyérmét.

Brazília könnyedén legyőzte Szenegált, öt gólt vágott (Fotó: FIFA)

A brazilok a 7. percben két, a 35.-ben négy góllal vezettek. A szenegáliak a 44. perctől emberhátrányban játszottak, miután Elimane Cissé megkapta második sárga lapját.

Brazília rekordot jelentő kilencedik alkalommal jutott be a döntőbe, s hatodik vb-győzelmét arathatja.

U20-AS VB, ÚJ-ZÉLAND
ELŐDÖNTŐ

Mali–Szerbia 1–2 (Y. Koné 39., ill. A. Zsivkovics 4., Saponjics 101.) – hosszabbítás után
KORÁBBAN
Brazília–Szenegál 5–0 (Correa 5. – öngól, M. Guilherme 7., 78., Boschilia 19., Jorge 35.)