U17-es Eb: rosszul kezdtek a magyarokat megelőző csapatok

2018.05.04. 22:00
Olaszország jól kezdte az Európa-bajnokságot (Fotó: uefa.com)
Az Angliában zajló U17-es labdarúgó Európa-bajnokság nyitó napján Olaszország 2–0-re legyőzte Svájcot, míg Portugália 0–0-t játszott Norvégiával. A selejtezőben a magyar válogatottat megelőző Szlovénia és Izrael is vereséggel kezdett.

A Roma nevelése, Jean Freddi Greco előbb gólt szerzett az olasz válogatottban, öt perccel később aztán már le is kellett cserélni őt sérülése miatt. A második félidőben az Internazionale utánpótlás-játékosa, Edoardo Vergani állította be a 2–0-s végeredményt.

Ugyanebben a csoportban a magyar válogatott selejtezős ellenfele, Izrael 2–1-es vereséget szenvedett a házigazda Angliával szemben.

Ugyancsak verséggel kezdett a mieink másik elitkörös ellenfele, Szlovénia, amely Svédországgal szemben maradt alul. A B jelű kvartett másik meccsén Portugália nem bírt a norvégokkal.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, ANGLIA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Olaszország–Svájc 2–0
(Greco 22., Vergani 64.)
Anglia–Izrael 2–1 (Doyle 29. – 11-esből, Daly 61., ill. Lugassy 40+1. – 11-esből)