Törökország: Dzsudzsák-sárga, Bursaspor-siker a veretlen ellen

2015.10.04. 15:42
Dzsudzsák győztes csapat tagja volt, igaz, ezúttal lecserélték (Fotó: haberler.com)
A török élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Bursaspor a Rizespor otthonában aratott 3–2-es győzelmet, ezzel elvette a házigazda veretlenségét. Dzsudzsák Balázs 63 percig volt a pályán a bursai csapatban, az 54. percben sárga lapot kapott.

A Bursaspor sikerének fő kovácsa a cseh csatár Tomás Necid volt, aki a 29., az 59. és a 80. percben is betalált, ezzel eldöntve a mérkőzést. A Rizespor 1–3 után már csak szépíteni tudott, de a 96. percben szerzett tizenegyesgól szépségtapaszon kívül másnak nem volt jó – utolsóként a mezőnyben a rizei csapat is elveszítette veretlenségét. A vasárnapi volt a Bursaspor harmadik sikere a 2015–2016-os bajnokságban.

TÖRÖK SÜPER LIG
7. FORDULÓ

Rizespor–Bursaspor 2–3
Eskiseherispor–Besiktas 1–2
Antalyaspor–Kasimpasa 0–0
Fenerbahce–Akhisar 2–2
Az élmezőny állása: 1. Besiktas 16, 2. Galatasaray 14 (13–7), 3. Fenerbahce 14 (12–8), ...12. Bursaspor 9