Sorozatban negyedszer nyert a Topolya a szerb Szuperligában

TŐKE JÁNOS (Zenta)TŐKE JÁNOS (Zenta)
2020.03.14. 13:20
Sorozatban negyedszer nyert a Topolya a szerb Szuperligában (Fotó: FK TSC/Milics Dejan)
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 26. fordulójának nyitó mérkőzésén a Topolyai SC 2–1-re legyőzte a Radnik Szurdulicát.

SZERB SZUPERLIGA
26. FORDULÓ
Topolya–Radnik Szurdulica 2–1 (Szilágyi V. 45., Lukics 82. – 11-esből, ill. F. Jovics 45+2.)

Proleter–Rad Beograd 5–0
Az élcsoport: 1. Crvena zvezda 69 pont, 2. Partizan 58, 3. Vojvodina 55, 4. Topolya 50, …10. Radnik 29

Sorozatban negyedik győzelmét szerezte meg a Topolyai Sport Club a szerb Szuperligában: a 26. fordulóban a topolyai együttes Zentán 2–1-re nyert a szurdulicai Radnik ellen. A győzelem a TSC csatárkettősének köszönhetően: Szilágyi Vladimir és Nenad Lukics is egy góllal iratkozott fel a góllövőlistára, s mind a ketten megszerezték idénybeli 13. góljukat.

A TSC igyekezett beszorítani a Radnikot az első félidőben, s ez sikerült is neki, azonban a vendégek védelme jól állta a sarat, egészen a játékrész végéig, amikor a TSC megszerezte a vezetést: a 45. percbenSzilágyi Vladimircsapott le egy labdára, s miután megforgatta a védőjét, irtózatos erővel lőtt a rövid sarok felé, s a vendégek kapusa tehetetlen volt. A gól után túlságosan is megnyugodott a TSC, amelynek a védelme egy bedobás után el is aludt, s ezt a vendégek azonnal kihasználták: jobb oldali beadás után Jovics egyenlített.

A második félidőben mindkét csapat támadólag lépett fel, s voltak is helyzetek, azonban a védelmek és a kapusok valamennyiszer a feladatuk magaslatán álltak. Egészen a 81. percig, amikor Grabezs beadása után Tomanovics ellen Pejcsics szabálytalankodott, a jogosan megítélt büntetőt Nenad Lukics váltotta magabiztosan gólra.

A Radnik mindent megtett az egyenlítésért, de a TSC rutinosan megőrizte az előnyét, s megőrizte negyedik, európai kupaszereplést érő helyét a táblázaton.

MÁSODIK FÉLIDŐ

93. perc: Véget ért a mérkőzés, a Topolya 2–1-re nyert.

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Duronjics állt be, a gólszerző Lukics ment le.

84. perc: A csatár, Sztamenkovics áll be a vendégeknél, Koszticsot váltja.

82. perc: GÓÓÓL! ÚJRA VEZET A TSC! Nenad Lukics állt a labda mögé, s magabiztosan gólra váltotta a büntetőt. Ezzel megszerezte 13. gólját a bajnokságban. 2–1

81. perc: Tizenegyeshez jutott a TSC! Tomanovicsot lökték fel a tizenhatoson, Pejcsics még sárga lapot is kapott.

71. perc: A vendégek közül Kosztics veszélyezetett, de lövése egy méterrel fölé ment.

70. perc: Kettős csere a TSC-ben: Milicsevics és Zec ment le, Arszenjiveics és Djurics jött be.

66. perc: Kinyílt a TSC, s a Radnik gyors ellentámadást vezetett négy a három ellen, ám a hazaiak védői remekül helyezkedtek.

65. perc: Cseréltek a vendégek, Milics helyett Bojics érkezett a pályára.

(Fotó: FK TSC/Milics Dejan)

60. perc: A szöglet után Milicsevics került helyzetbe, azonban célt tévesztett.

60. perc: Hatalmas gólszerzési lehetőséget! Zec jobb felső sarokba tartó lövését hárította a vendégkapus.

59. perc: Egy beadás után Szilágyi félfordulatból lőtt, nem sokkal ment kapu mellé.

58. perc: A sarokrúgás után úgy tűnt, hogy az egyik vendégjátékos kézzel ért a labdához, de a tizenegyes elmaradt.

58. perc: Szilágyi húsz méterről lőtt, s ezúttal is komoly fejtörést okozott a kapusnak, aki szögletre mentett.

56. perc: Ismét letámadást alkalmaz a TSC, a vendégkapus pánikszerűen rúgta ki a labdát az oldalvonalon túlra.

55. perc: A TSC az ötödik szögeletét végezhette el, de az élesen belőtt labda nem jutott el Lukicshoz.

54. perc: Varga vette észre, hogy a vendégek kapusa az ötösön áll, s beadás helyett a kaput célozta meg, de lövése fölé ment.

Eddig csupán két csapatnak, a szabadkai Spartacusnak és a belgrádi Vozsdovacnak sikerült egynél több, egészen pontosan két gólt lőnie Zentán a TSC-nek.

50. perc: Sokkal agresszívebben kezdtek a vendégek, s szögelthez jutottak. A sarokrúgás után Tomanovics fejelte el a kapu felé tartó labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő, egy gyors gólváltás után a szünetben 1–1 az állás.

45+2. perc: GÓÓÓL! A SEMMIBŐL EGYENLÍTETT A RADNIK! A topolyai védelem elaludt egy bedobás után, Filip Jovics elé került a labda, akinek a lövésébe Filipovics csak beleérni tudott, így a labda teljes terjedelmével átjutott a gólvonalon. 1–1

45+1. perc: Djordjevics hátulról szabálytalankodott, ő is besárgult.

Ez volt a TSC csatárának 13. gólja a bajnokságban.

45. perc: GÓÓÓL! VEZETÉST SZERZETT A TOPOLYA! Fellazult a vendégek védelme, ezt pedig Szilágyi Vladimir azonnal kihasználta: egy csel után bombaerős lövéssel vezetéshez juttatta a TSC-t. 1–0

43. perc: Grabezs rossz ütemű becsúszása sárga lapot ért.

41. perc: Milicsevics előtt adódott gólszerzési lehetőség, azonban lövését sikerült az elévetődő védőnek blokkolnia.

38. perc: Megint Szilágyi! A vendégek tizenhatosa előtt sikerült labdát szereznie, s a hosszú sarkot vette célba, ám a kapus ezúttal is hárított.

35. perc: A hazaiak megpróbálják kicsit kijjebb csalogatni a vendégeket, akik közül többször is mindenki a saját térfelén tartózkodik.

31. perc: Egy percig állt a játék, a vendégek egyik játékosát ápolni kellett.

28. perc: Újabb ellentámadást vezettek a vendégek, azonban a TSC lescsapdája remekül működött.

26. perc: Egymást zavarta a Radnik védője és kapusa, de csak egy bedobás jött össze belőle a TSC javára.

23. perc: Veszélyes ellentámadást vezethetett a Radnik, de a TSC védelme jól helyezkedett.

20. perc: Teljesen beszorult a Radnik, csak másodpercekre tudják megtartani a labdát.

19. perc: Szilágyi a tizenhatos sarkáról erős lapos lövést eresztett meg, a kapus csak szögletre tudta ütni.

18. perc: A TSC a második szögletét végezte el, de ez nem jelentett veszélyt, a vendégek kapusa messzire öklözte a labdát.

A hazai együttes már a Radnik térfelén próbál letámadni, s ez nem nagyon tetszik a vendégeknek.

Mindkét csapat igyekszik megtartani a labdát: a vendégek egyelőre jól védekeznek, nem nagyon hagynak szabad területet üresen.

7. perc: Szilágyi elé került a tizenhatoson belül a labda, egy jó erős lövést eresztett meg, de a kísérlete jócskán a kapu fölé ment.

Annak ellenére hogy a szurkolók nem jöhetnek be, a TSC mintegy 20 drukkere a stadionon kívülről biztatja a csapatát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Érkeznek a csapatok (Fotó: FK TSC/Milics Dejan)

A TSC kezdőcsapata: Filipovics – Grabezs, Babics, Szkopljak, Varga – Milicsevics, Tumbaszevics, Tomanovics, Zec – Lukics, Szilágyi

Szabó Zoltán a Radnik elleni találkozón egyedül Goran Antonicsra nem számíthat, mivel a védelem oszlopos tagja a Rad elleni 4–3-as idegenbeli győzelem során piros lapot kapott.

A TSC csatára, a 12 gólos Szilágyi Vladimir a mérkőzés előtt a belgrádi sportsajtónak azt nyilatkozta, bízik abban, hogy sikerül újabb gólt szereznie a találkozón, s hozzájárul ahhoz, hogy csapata megszerezze sorozatban a negyedik győzelmét.

Érdekesség, hogy a találkozó után nem lehet interjúkat készíteni a játékosokkal, és a sajtótájékoztatók is elmaradnak. A klubokat tömörítő egyesület átiratából az is kiderült, hogy a fotósok sem mehetnek a pálya közelébe, nekik is a sajtópáholyban, vagy a számukra külön kijelölt részen kell helyet foglalniuk.

A szerb kormány pénteken közölte a döntését, amely szerint a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben nem függesztik fel a labdarúgó-bajnokságokat, de valamennyi mérkőzést nézők nélkül kell megrendezni.

A TSC-t a visszavágás vágya is fűti, mivel a Radnik szakította meg a csapat 41 mérkőzésből álló veretlenségi sorozatát: az őszi szezonban a szurdulicai csapat saját közönsége előtt 1–0-ra nyert a Topolyai Sport Club ellen.

„Rádöbbentek, hogy a topolyai csoda nem három napig tart” Szabó Zoltán, az újoncként a negyedik helyen álló TSC 47 esztendős vezetőedzője a csapat fantasztikus szerepléséről, a szerbiai megítélésről, valamint a remélt kalapácsvásárlásról is nyilatkozott lapunknak. A teljes interjú itt!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Topolya–Radnik Szurdulicamérkőzés a szerb Szuperliga 26. fordulójában. Tartsanak velünk!